Polecane

innocurrent.com

 INFO

Czerwiec 2006

25.06.2006

Net Kieszonkowe

 • Nadal niejasna sytuacja w Net Kieszonkowe.
  Wprawdzie na stronie głównej widoczne są zmiany w postaci jednego poziomu poleconych o wysokości 18% a w lewym menu informacja o nowej walucie NetKesz (czyli punktach inaczej) wyróżniona czerwoną czcionką, jednak nie widać, by nastąpiła zapowiadana zmiana obniżeniu minimum. Warto przypomnieć, że webmaster oprócz wprowadzenia zmian niekorzystnych planował złagodzenie ich obniżeniem progu wypłaty do 10.00 PLN.
  W regulaminie również nie ma na ten temat wzmianki, na dzień dzisiejszy figuruje stary zapis:

Wyplata środków:

Uczestnik może zażądać wypłaty gdy uzbiera minimum 20 PLN.
Gdy Uczestnik wykupi przywileje próg wypłaty ulega obniżeniu:
- ZŁOTY 10 PLN
Czas oczekiwania na wypłatę nie powinien przekroczyć 14 dni - wszystko zależy od poprawności danych oraz sposobu zapłaty. Wypłaty można zażądać raz w miesiącu między 5 a 15 dniem danego miesiąca. Zażądanie jej w innym terminie oznacza utratę wyżej wymienionych środków.
Nie ma informacji o "losowych wypłatach"  nie widać też na stronie łącza do newsów, które podawane są w blogu. Szkoda, bo fatyga niewielka, a byłoby użyteczne.
Trudno więc jednoznacznie określić, które z zapowiadanych zmian faktycznie miały miejsce, a sytuacja zdaje się być celowo zagmatwana, wszak podanie rzetelnej informacji na stronie głównej nie wymaga wiele czasu i zabiegów.
Brak nawet informacji o trwającym konkursie na reklamodawców. W tej sytuacji promowanie firmy ma niewielki sens.

Krak Mails

 • Krak Mails zdaje się wychodzić z kryzysu, spowodowanego zawieszeniem wysyłania reklam drogą e-mailową.
  Trudno jednak nie odnotować coraz częstszych skarg użytkowników na przedłużający się czas realizacji zleconych wypłat. Poprawie sytuacji nie sprzyja też pora roku. Okres wakacyjny to czas, w którym spada zainteresowanie uczestników zarabianiem, a tym samym i mniej promotorów kupuje reklamy i przychód firmy spada. Żelaznych rezerw nie wystarcza na wszystko. Coraz częściej pojawiają się reklamy punktowe o krótkim timerze i przeliczniku 1 pkt=0,5 gr.

Zielony Mail

 • W ostatnim czasie wyraĄnie spadła ilość reklam w Zielonym Mailu, podobnie w pozostałych firmach Ediego, Dolarku i Kasiorze.
  Zapewne też spowodowane jest to wejściem w okres wakacyjny, niestety i najlepsze firmy dotyka ten sam problem.

Early Cash

 • Jak na niełatwy okres bardzo stabilnie przedstawia się natomiast ilość reklam w Early Cash. Widać nieustanną i rytmiczną pracę webmasterów, firma przesuwa się w nieoficjalnych rankingach zajmując coraz lepsze miejsce w czołówce polskich firm. Śmiem twierdzić, że obecnie wyprzedza Net Kieszonkowe i wysuwa się przed Ogród Reklam, który zdał się znów przekwitnąć.

Imperium Reklamy

 • Tu również webmaster Renoirdaniel nie ustaje w zabiegach o dobrą kondycję firmy i coraz częściej pojawiają się w niej reklamy wykraczające poza dziedzinę get-paidu. Gdybyż nie był równie konsekwentny w utrzymaniu wysokiego minimum, najwyższego z wszystkich polskich firm...

22.06.2006

Planeta Kasy

 • Po miesiącu od chwili przejęcia firmy, nowy webmaster weryfikuje warunki uczestnictwa zapowiadając zniesienie bonusu za zapis. Wysoki bonus wprowadzony w sposób nieprzemyślany, zachęcił nieuczciwych użytkowników do nadużyć i tworzenia wielokrotnych kont. Warto odnotować, że ciągu minionego miesiąca wzrosła ilość reklam wysyłanych przez Planetę Kasy.
  W programie wciąż trwa konkurs na poleconych, dla dobrych promotorów istnieje realna szansa na zajęcie miejsca w czołówce.

21.06.2006

Net Kieszonkowe

 • Strona wróciła do sieci. Webmaster zapowiada zmianę serwera. Jednocześnie informuje o "ostatecznym terminie likwidacji punktów" ze względu na na kłopoty z hostingiem przedłużając go czwartku. Trudno tu nie zauważyć niezrozumiałej niekonsekwencji. Po kilku dniach zapowiadane jest wprowadzenie... czegóż by innego, jak nie punktów? Od niedzieli jedną z metod wynagrodzeń w Net Kieszonkowe  ma być waluta o wdzięcznej nazwie "NetKesz" i wartości 1 NK=1gr.
  A czymże innym jest owa "nowa waluta"?
  Przecież to "przechrzczone" punkty. Jaki jest sens takiego udziwniania? Ucieczka przed nazywaniem rzeczy po imieniu? I niby co to ma zmienić w firmie?

Sunrise Paid Emails

 • Lorelle poinformowała, że PayPal zablokował jej system płatności pod pretekstem uznania sekcji manual surf za autosurf oparty na systemie piramidki, którego PayPal nie akceptuje. Tym samym można oczekiwać, że z firmy odejdzie część uczestników, którzy używają tylko tej formy płatności, traktując inne procesory jako egzotyczne i niewygodne. W przypadku rezygnacji części uczestników spadnie ilość reklamodawców, co odbije się na zarobkach pozostałych.
  Nie jest to pierwszy problem Lorelle z PayPal. Najczęściej dla uniknięcia podobnych sytuacji, webmasterzy uciekają się do redukcji poziomów poleconych, zostawiając tylko jeden, by program nie był przez PayPal klasyfikowany jako system MLM. Lorelle jak dotąd nie posunęła się do takiego rozwiązania, w obu jej firmach poziomy poleconych są wielostopniowe.

Google

 • Na 28 czerwca planowane jest uruchomienie przez Google własnego systemu płatności internetowych GBuy.
  System rozliczeń w początkowej fazie bezpłatny, ma stanowić konkurencję dla PayPal, a sklepy internetowe akceptujące tę formę płatności mają być przez Google znakowane mianem "Zaufanego handlowca GBuy".
  Istnieje prawdopodobieństwo, że takie sklepy mogą być faworyzowane przez wyszukiwarkę. Niewykluczone, że będzie to miało wpływ na algorytm Google, po części mierzony liczbą klików.
  Finalizacja każdej transakcji wymagająca opuszczenia strony sklepu i przejścia do procesora płatności pozwoli Google na badanie rynku i rozszerzanie baz danych. Można więc się spodziewać, że będzie miało to spory wpływ na kształtowanie się przyszłych cen za linki sponsorowane. Nie wiadomo jednak, czy uruchomienie GBuy wywrze jakiś wpływ na get-paid.
  Partnerski Program Google nie akceptuje systemów "pay" aczkolwiek chętnie przyjmuje zlecenia ich reklam od których roi się w boksach. Jakie więc Google zajmie stanowisko w przypadku obsługi getpaidowych płatności?

18.06.2006

Net Kieszonkowe

 • Kolejna niemiła niespodzianka. Zamiast strony programu pojawia się napis informujący o zawieszeniu konta.
  Na ogół przyczyną takiej informacji jest niezapłacenie w porę za hosting. Pozostaje mieć nadzieję, że problem jest chwilowy, domena nie wygasła, firma ma środki i szybko wróci do sieci

Misty and Sams Cash

 • Webmaster Peter zapowiedział dwutygodniową nieobecność spowodowaną koniecznością urlopu. Przewidywany powrót na 3 lipca.

16.06.2006

Net-Zarabianie

 • Dla właścicieli stron internetowych zaproszenie do wpisów w nowym katalogu stron www. Na marginesie zainteresowań powstał Katalog Partner

Net Kieszonkowe

 • W dniu dzisiejszym poziomy poleconych zredukowane zostały do jednego. W admin-mailu webmaster określił jego wysokość na 18%. Na stronie głównej programu nie widać też zapisu o bonusie 1,00 PLN za poleconego z premiowanym członkostwem na pierwszym poziomie.

Krak Mails

 • Ku uciesze zapominalskich, od około tygodnia w skrzynkach e-mailowych znów pojawiają się e-maile reklamowe.

Zodiac Emails i HeSays-SheSays

 • Problemy z serwerem były przyczyną krótkiej nieobecności firm w sieci. Lisa informowała o tym w e-mailu z Hop To Cash Email. Ale już wszystko wróciło do normy i wszystkie jej firmy działają bez zarzutu.

No Banner Zone i 5 Star Promotions

 • W obu firmach obowiązuje zakaz reklamowania firm PTR o więcej niż jednym poziomie poleconych. Decyzję tę Liadin podjęła ze względu na AUP PayPal (Acceptable User Policy) który wszelkie firmy o większej ilości leveli traktuje jak systemy MLM.
  Reklamodawcy powinni wycofać wszystkie strony z hit exchange i nie wysyłać reklam takich programów. Przeczytać można o tym na Forum The Garthering Place.
  Ograniczy to i tak już niewielką ilość płatnych reklam dostępnych userom z krajów takich, jak Polska.

Storm Pay ; Storm Clix

 • Zainteresowanie programem spadło, nie tylko przez wzgląd na surfową zawieruchę z pierwszych miesięcy roku, ale głównie ze względu na problemy z prywatna wypłatą.
  Nie od rzeczy jednak będzie odnotować, że poziomy poleconych zredukowano do jednego o wysokości 10%. Warto też wspomnieć, że posiadaczom NETIBA Storm Pay daje możliwość wypłaty na e-gold z 5% prowizją, ponadto system wprowadził własny manual surf, TX- Stormhits (200 kredytów na start+ 3:4 ratio 20s)

Ogólnie

 • Pierwsze półrocze niezbyt łaskawe dla getpidowego światka. Położyły się na nim cieniem decyzje procesorów płatniczych, wcześniej PayPal, w tym roku Money Bookers i afera Storm Pay.
  Wprawdzie dzięki wzrastającej cenie złota systemy autosurfów odżyły na krótko, ale spadek wartości złota w ostatnim miesiącu (ponad 20%) stał się przyczyną ogłoszenia niewypłacalności wielu systemów dotychczas płacących.
  W ostatnich miesiącach głośno też było o oszustwach polegających na wrzucania autoszuków do "iframe" Także poczynania niektórych webmasterów zmierzających do zdobycia pieniędzy na wypłaty, poprzez sztuczne wygrywanie konkursów i wymuszanie na membersach zapisów i wyszukań, optymizmem nie nastrajają. Dobre tradycje i etyka giną, przytłoczone żądzą pieniądza.

08.06.2006

Euro Barre

 • Minął tydzień czerwca, uczestnicy systemu niepokoją się brakiem wypłat. Na Forum Euro Barre zadałam pytanie:

Bonjour!

Les Polonais attendent déjà 3 mois.
D'abord pour l'introduction du e-gold.
Maintenant nous attendons les paiments.
Jusqu'à aujourd'hui il n'y a pas eu de paiments ni d'informations officiels.
Est-ce qu'on a oublié de nous ?

Merci de nous repondre, c'est qoi notre fouture?
tłumaczenie:
Polacy już od 3 miesięcy cierpliwie czekają.
Najpierw na wprowadzenie płatności na eg.
Teraz na wypłaty.
Tymczasem ani wypłat ani nawet żadnych oficjalnych informacji.
Czy zapomniano już o nas?
odpowiedź Thierry06:
Les membres Polonais seront payés comme tous les autres membres ! Aucune inquiétude à avoir.
La procédure par E-Gold est un peu plus complexe.
tłumaczenie:
Uczestnicy Polacy będą mieć zapłacone jak wszyscy inni członkowie! Nie ma powodu do obaw o zarobek (majątek?)
Procedura płatności przez E - Gold jest trochę bardziej złożona

07.06.2006

Cash Delight

 • Po raz kolejny Aileen, webmasterka Cash Delight, obniżyła próg wypłaty. W obecnej chwili jest to 5.00 $.
  Warto sprawdzić stan swoich zarobków, może minimum samo doszło do tych, którzy nie doszli dotąd do minimum, :-)
  Do końca miesiąca trwa w firmie czerwcowy ClickContest, suma nagród 12.00 $ i równolegle Anniversary Point Click Contest, który zaczął się w marcu, a trwa do 18 czerwca, tu suma nagród ponad 72.00 $

05.06.2006

Partnerskie.Net-Zarabianie

 • Net-Zarabianie prezentuje nowy serwis, szerzej omawiający Programy Partnerskie, który powstał z myślą o osobach posiadających własne strony www, a zainteresowanych zarabianiem w internecie.
  Narazie jeszcze dość skromny, z czasem powiększy swoją objętość wychodzącą poza dziedzinę get-paidu. Tymczasem przedstwiono w nim kilkanaście najbardziej znanych programów i garść podstawowych informacji.
  Partnerskie.Net-Zarabianie zaprasza.

Net Kieszonkowe

 • Webmaster firmy deklaruje rekompensaty dla osób tracących downline wskutek wprowadzonych regulaminowych zmian w firmie, oferując korzystny przelicznik. Zapewne wiele osób się ucieszy z takiego niespodziewanego prezentu, bo inaczej tego określić nie można. Sprawa kosztów poniesionych przez promotorów na zdobycie poleconych nie jest przecież problemem webmastera firmy i wynagrodzenie zmian, które przez część osób uważane są za krzywdzące, to jedynie dobra wola ravqucika.
  Nie zmienia to jednak wątpliwości co do zasadności losowych wypłat. Webmaster wyjaśnia sposób zamierzonego losowania wypłat. Ma się odbywać codziennie - raz na dobę, z listy osób, które w danym dniu wypłatę zlecą. Osoby, które wypłaty nie wylosują, będą tym samym zmuszone do zlecanie tejże samej wypłaty codziennie przez kolejne następne dni, aż do skutku. Jest to i kłopotliwe i nonsensowne. Przy rzetelnym podejściu w gruncie rzeczy niczego nie zmienia - wszak jeśli webmaster nie miał gotówki na wszystkie wypłaty naraz - i tak musiał wybierać komu najpierw wypłacić, teoretycznie sugerując się kolejnością zleceń, co wydaje się logiczne. Wprowadzenie losowania być może ułatwi życie webmasterowi, w odpowiedzi na reklamacje będzie mógł rozłożyć ręce, tłumacząc, że los zadecydował, nie brak pieniędzy. Za to utrudni życie użytkownikom, zmuszonym do codziennego wchodzenia w sekcję wypłat i ponawiania zlecenia. Bez pewności kiedy wypłatę otrzyma - i czy w ogóle ja kiedyś otrzyma. Jaki sens? Chyba, że posunięcie takie ma zmusić użytkowników do aktywności przez codzienne logowania się na stronie? Nie sadzę, by odniosło skutek.

Sunrise Paid Emails

 • Kolejny miesięczny ClickContest rozpoczęty wczoraj. Ufundowane nagrody wysokie, zwłaszcza pierwsze warte wysiłku, niestety, na ich zdobycie niewielkie szanse mają uczestnicy spoza search country.

Hop To Cash Emails

 • Zadziwiająca stabilność zarobków w tej firmie. Dokładnie po dwóch miesiącach uczestnictwa poprosiłam o wypłatę. Odnotowuję, by móc podać okres oczekiwania na realizację wypłaty.

Hihawka

 • Po krótkim okresie sztucznego ożywienia e-mailami o szczątkowych wartościach kolejny zastój. Ostatni e-mail z 20 maja.

02.06.2006

Cash Delight

 • 16 czerwca Cash Delight świętować będzie trzecie urodziny. Z tej okazji webmasterka Aileen obniża minimum wypłaty do 7.00 $ :-)
  Choć niedoceniana przez młode pokolenie getpidowców, Cash Delight wciąż jest firmą płacącą, a wypłaty realizuje w szybkim terminie. Jak na getpaidowe warunki Cash Delight ma długi staż, o wielu firmach które powstały w tym samym czasie juz zapomniano, podczas gdy Cash Delight ocalała wychodząc z ogólnego kryzysu obronną ręką.
  Może w tym upatrywać przyczyn, dla których Aileen używa równolegle drugiego nicka "survivor"? (ocalały) :-)

Pumpkins and Sunflowers

 • Od dłuższego czasu Silvia napomyka o problemach, jakie ma ze zgromadzeniem funduszy na e-gold, niewiele osób kupuje reklamy korzystajc z tej formy płatnosci.
  Próby uzyskania większej ilosci gotówki na e-gold potrzebnej na wypłaty dla userów z Polski, Rumunii czy Japonii przez organizowanie loterii (EG-raffle,ticket za 1$) nie przynoszą spodziewanych efektów.
  Stąd decyzja webmasterki o wydłużeniu czasu oczekiwania na wypłaty z e-gold do 30 dni.
  Z tego samego powodu randomy płacone z e-gold zarezerwowane będą tylko dla upgradowanych użytkowników.

EuroBarre

 • Jak na początku każdego miesiąca, w EuroBarre przeliczono punkty za miniony. Po raz kolejny wyższy przelicznik, bo 6,75 eurocenta za 1000 pkt.
  Można by się cieszyć, gdyby nie fakt przeciągającego się terminu wypłat.

01.06.2006

Net Kieszonkowe

 • Bulwersująca informacja o zamierzonych zmianach w Net Kieszonkowe:/li>

Nadchodzą zmiany
30 maj 2006
Witam wszystkich
W dniu dzisiejszym dokonałem wypłat na ponad 500 PLN, które dały mi wiele do myślenia. Nie dlatego, że wyszła taka kwota, lecz dlatego, że niektórzy zbierali na nią ponad rok !!
Skłoniło mnie to do tego, aby zastanowić się co zrobić, aby w Netkieszonkowe każdy mógł zarobić, a nie tylko ten, kto ma 200 lub więcej poleconych
Świadom jestem tego, że to co napiszę może się wielu nie spodobać, ale ja chcę dać zarobić każdemu
Od 10 czerwca zmienia się zasada naliczania zarobków z poleconych.
Zostaną zlikwidowane obecne poziomy i pozostanie tylko jeden - za każde 50 gr wyklikane przez poleconego otrzymasz 5gr do konta.

Druga zmiana:

Planujemy obniżenie progu wypłaty do 10 PLN - jednakże wypłaty będą losowane. Oznacza to, że ten kto będzie chciał otrzymać wypłatę wysyła informację i czeka czy zostanie wylosowany. W taki sposób każdy będzie mógł otrzymać swoje pieniążki.
Z upływem czasu te minimum będzie coraz bardziej obniżane
Te zmiany są konieczne, aby można było zmienić profil strony - przyjdzie czas, gdy będzie można zamawiać nie tylko wypłaty, ale rożne gadżety jak i prizzpasy.

Bardzo prosimy o wypowiedzi i ocenę tych propozycji

Rafał&Łukasz
O ile w wielu systemach ze względu na rachunek ekonomiczny zredukowano ilość poziomów poleconych, (najczęściej rekompensując to podniesieniem stawki za pozostawione) i jest to zrozumiałe, choć nie wzbudza entuzjazmu, o ile obniżenie minimum wypłaty na ogół cieszy wszystkich uczestników, to pomysłu wypłat li i jedynie losowych nikt chyba nie będzie w stanie zaakceptować.
Przekształcenie firmy w totolotka w którym klika się "sobie a muzom"? Piękne dzięki.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozostanie w firmie, która nie gwarantuje terminowej wypłaty minimum, a zostawia ją przypadkowi.
Net Kieszonkowe jak dotąd może nie było prężną i czołową firmą, ale zaliczane było do grupy najlepszych, a webmaster cieszył się ogólną sympatią i dobrą opinią.
O ile proponowane (?) zmiany faktycznie zostaną przeprowadzone, spodziewać się można masowej rezygnacji uczestników z zarabiania w systemie. Odejdą nie tylko promotorzy, ale i zwykli klikacze.

123-stargate

 • Berndt, webmaster 123-stargate potwierdza, że przyczyną długiej nieobecności autosurfa w sieci były problemy z serwerem. Jednocześnie wspomina o rychłej realizacji zaległych wypłat.