Polecane

innocurrent.com

 INFO

Lipiec 2006

28.07.2006

Klamm

 • W temacie na forum Klamm Lukas odpowiedział na zadane pytanie.

  Tłumaczy, że niestety na tę chwilę nie ma żadnej możliwości wypłat zarobków na rodzime banki, płatności PP i MB zostały odwołane, ponieważ nie zezwalają na obsługę systemów MLM. (Klamm został tak zaklasyfikowany ze względu na rozbudowany system referencyjny)
  Ponieważ dotyczy to całego rynku paid4, przewidując następstwa w bliskiej przyszłości - Lukas zdecydował się profilaktycznie na takie rozwiązanie jakie jest obecnie.
  (Klamm jako firma działa na platformach biznesowych i nie chce wobec siebie zarzutów wprowadzania "brudnych pieniędzy" czyli nieudokumentowanych.
  Szuka jakiegoś rozwiązania, ale ani e-Gold, ani netteller jak również Google-Checkout - nie będą żadną alternatywą w przyszłości. Więc nie zaoferuje płatności przez te systemy i raczej żadnej innej oprócz transferu przez banki Unii Europejskiej. Zdaje sobie sprawę z naszej sytuacji i bardzo współczuje polskim i chińskim użytkownikom.
  Lukas przypomina o możliwości zużycia zarobionych pieniędzy w wewnętrznym obiegu (Klamm - Services (SMS, Lose, Advertisement, itp)
  Stwierdza, że w końcu transfer przez banki Unii Europejskiej będzie dostępny dla wszystkich krajów, ale musi czekać na odpowiednią technologię, dostarczoną przez banki.

28.07.2006

Ogród-Reklam

 • Na stronie programu zwięzła informacja:
  "Ogrod-Reklam czasowo zamknięty"
  Link aktywny, ale wbrew pozorom nie informuje o powodach zamknięcia systemu ani o czasie na jaki zawieszono działalność.
  Kliknięty przenosi do... cennika reklam :-(

Planeta Kasy

 • Webmaster zagalopował się nieco w reformach :-)
  W dwóch ostatnich e-mailach brak informacji o tym, który link jest tym właściwym.
  E-mail wyjaśniający za to je zawiera, wiec resendów nie będzie :-)
  / Na pocieszenie - wartość reklam podniesiona i miła dla oka.
  Zapominalskim zostało już niewiele czasu na wymianę punktów możliwą tylko do ostatniego dnia lipca.

Klamm

 • Nadal żadnych pomyślnych wieści z Klamm. W komentarzach pojawiają się pytania i propozycje na temat wprowadzenia nowych opcji płatności.
  Najczęściej pada propozycja e-gold i neteller, ale Lucas jak na razie do żadnej się nie ustosunkował.

Bank Macieja

 • Użytkownicy, których nie zraziła blisko dwuletnia niewypłacalność programu i gromadzą tam środki na reklamy, powinni częściej zaglądać do skrzynki na stronie.
  Od pewnego czasu nie wszystkie e-maile przychodzą pocztą, część można znaleĄć tylko w inbox.

Early Cash

 • To jedyna firma, w której nie odczuwa się sezonu wakacyjnego. W ilości regularnie wysyłanych reklam i bannerków na stronie wyraĄnie wyprzedza inne firmy.
  Wyprzedza też obecnie większość programów uznawanych do niedawna za najlepsze. Niestety, w getpaidzie żywot ich jest krótki, wczorajsze hity podupadają, ich miejsce zajmują inne na czas swoich przysłowiowych pięciu minut.
  Patrząc na pracę webmasterów Early Cash, chciałoby się czas liczyć w latach

25.07.2006

Planeta Kasy

 • Webmaster Planeta Kasy wstrzymał wysyłanie e-maili.
  Decyzję tłumaczy problemami z wysyłaniem e-maili i informuje, że od tej chwili odbieranie reklam jest możliwe tylko z Inbox na stronie programu.
  Okazuje się, że mogą też występować problemy z zapisem i w razie konieczności z przypomnieniem hasła/loginu drogą e-mailową.
  Osoby mające taki problem mogą skontaktować się poprzez support lub komunikator podany na stronie programu.

24.07.2006

Emails4U

 • SusanC, jedna z webmasterek zastępujących właścicielkę (Renee) poinformowała dziś w mailu, że od dawna nie ma z nią kontaktu i dalsze istnienie firmy stoi pod znakiem zapytania.
  Tym samym wstrzymane zostały zapisy do firmy. Reklamy będą realizowanie i zarobki można na nie jeszcze wykorzystać, lub wstrzymać się z nadzieją na powrót Renee.
  SusanC uprzedza jednak, że hosting kończy się z dniem 1 września i jeśli Renee do tej pory nie podejmie kontaktu, Emails4U zniknie z zasobów sieciowych.

Bold Bytes i Sunrise Paid Emails

 • Użytkownicy przeżyli dziś rano chwile niepokoju. Reklam nie dawało się obierać, nie pokazywał się timer i nie zaliczane były kliki, zarobki i poziomy poleconych zostały wyzerowane.
  Problem powstał przy upgrade serwera, na szczęście szybko został naprawiony i wszystko wróciło do normy.

22.07.2006

Wirtualne płatności

 • Finansowy portal Money.pl wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK wyemitował nową kartę płatniczą pre-paid.
  Jest to karta bez limitu kredytowego, czyli "bezpieczna", bo wymagająca wcześniejszego doładowania z konta i może służyć jako podręczna karta płatniczo-internetowa.
  Posługiwać się nią można we wszystkich sklepach i serwisach, gdzie honorowane są karty Visa, regulować nią internetowe należności a także pobierać gotówkę z bankomatów.
  Jest dostępna dla każdego powyżej 13 roku życia, a jej posiadanie nie wymaga żadnych udokumentowanych dochodów.

Misty and Sams Cash

 • Webmaster Misty and Sams Cash rozważa możliwość zmian w sposobach wypłaty.
  Program kiedyś słynący z wypłacalności i niezwykle popularny, dziś praktycznie zescamiał.
  Biorąc pod uwagę Old payout wait list 1320 osób oczekujących na wypłaty, przy założeniu, że każda z osób zleciła wypłatę tylko jednego minium, koszt zadłużenia firmy wobec użytkowników wynosi hipotetycznie 6.600$ - sumę zawrotną jak na warunki takiego programu.
  Gdyby uwzględnić, że część oczekujących ma na kontach kwotę wyższą, niż wymagane minimum, spłacenie należnosci w tych warunkach wydaje się nierealne.
  Webmaster we wstępnym głosowaniu proponuje trzy opcje, w tym na starych zasadach wg listy i dwie inne, wypłacanie z listy starej i nowej równolegle.
  Mimo wszystko nawet rezygnacja użytkowników z wypłat i przeznaczenie tych kwot na reklamy sytuacji raczej nie uzdrowią,
  odbiór reklam to kolejne kwoty na kontach użytkowników a wypłaty przeciągnęłyby się nie w miesiącach a w latach.

Planeta Kasy

 • Nowy właściciel zapowiada usunięcie z programu płatności na e-gold i moneybookers.
  Krytykuje też dotychczasową formę konkursu na poleconych, stwierdzając, że zwerbowani to w dużym stopniu "oszuści" nie logujący się na konta.
  Zapowiada, że w reaktywowanym konkursie wyznacznikiem miejsca w rankingu będzie zbiorowa wysokość kwoty osiągnięta przez poleconych (pomysł "zapożyczony" z Refralley Klamm).
  Kryteria oceny może rzeczywiście właściwsze, ale nazywanie oszustami osób nieaktywnych zdaje się być nieco na wyrost.
  Trudno wymagać, by użytkownicy logujący się co jakiś czas na konta i nie znajdujący na nich praktycznie niczego do odebrania, zachowali cierpliwość przez długi czas. Wiele osób nie likwidowało kont, czekając na jakieś pomyślne zmiany. Ponadto obowiązkiem webmastera jest aktualizacja bazy i usuwanie nieaktywnych użytkowników na bieżąco.
  Obwinianie użytkowników o zaniedbania samych webmasterów wydaje się być nieco aroganckie. Hipokryzją zaś trąci stwierdzenie webmastera:

"Chcecie zarabiać - po to w zasadzie się zapisaliście, prawda? Ja to rozumiem i szanuję, dokładam wszelkich starań by znaleĄć reklamodawców i by Wam się jak najlepiej zarabiało. Jednakże i Wy musicie dać coś od siebie, co to znaczy?
Brzmi to trochę jak w PRL'u :-)
Nie czarujmy się, żaden webmaster zakładający czy nabywający program nie robi tego z altruizmu i chęci poświęcania się dla mas w celu wypchania im kieszeni.
Zawsze na pierwszym miejscu jest zysk właściciela, nie hobby.
Wiec jeśli właściciel "dokłada wszelkich starań" robi to dla siebie.
Niemniej ma pełne prawo do reform, a czy będą one prawidłowe, zweryfikuje czas i liczba użytkowników, a tym samym i reklamodawców.
Program liczny nie jest, należy się spodziewać, że część osób odejdzie z uwagi na rezygnację z dotychczasowych form płatności wygodnych wielu osobom.
Czy i ilu przyjdzie na ich miejsce? Przekonamy się niebawem.
W następnej kolejności zapewne padnie argument, że liczy się nie ilość, lecz jakość :-D

21.07.2006

Hop To Cash Emails

 • Strona programu ładuje się na moment, po chwili zastępuje ją clickadix.com z informacją:
  "If you own this domain, click here to renew it."
  Wygląda na to, że problem z domeną lub hostingiem.
  (Raczej z domeną, podobne info dla Donkey i ANA )

20.07.2006

Klamm

 • Nickpage usera wzbogacono ostatnio o statystykę, (sichtbar), mod wskazujący aktywność usera.
  (Szare słupki to statystyka aktywności w dni powszednie, zielone w Wochenende)
  Część użytkowników przyjęła tę innowację z entuzjazmem, jako możliwość sprawdzania aktywności poleconych, którzy używając Privacy-Modus chronią swoją prywatność i na stronie są niewidoczni.

Dolarek

 • Znana jest już przyczyna zawieszenia strony. Jeden z użytkowników rozesłał masowy spam, zawierający między innymi jego reflink do Dolarka.
  Treść:

Ja naprawde zyje z Internetu. Siedze sobie i pisze felietony do gazet, mam wlaczone kilka banerków i dodatkowa kasa leci na moneybokers i e-gold. I ty równiez mozesz sobie je zainstalowac i poszukac poleconych, którzy beda dodatkowo na ciebie (i siebie) pracowac:
http://www.eurobarre.com/index.php?p=wycięto
http://www.eurokiddies.com/index.php?referer=wycięto
http://www.moneycashbar.com/index.php?ref=wycięto
http://www.klamm.de/?refid=wycięto
http://www.dolarek.com/pages/index.php?refid=wycięto
(Fakty publikuję za zgodą webmastera Dolarka ku rozwadze użytkowników. Reflinki wycinam, by nie zawstydzać tego lekkomyślnego użytkownika, tym bardziej, że jest to człowiek po czterdziestce. Nie zawsze jednak wiek świadczy o dojrzałości.)
Ktoś zwrócił się w tej sprawie do hostingu, (go-mama-hosting.com) który odpowiedzialnością obarczył webmastera, uprzedzając go o zawieszeniu hostingu.
Hello,
We regret to inform you that your site dolarek.com has been suspended.
We have emailed you on two occasions regarding a SPAM issue giving you 24 hours to contact us on this issue. After 5 days, we have still received no response, so we are forced to take this action, as warned.
A copy of the earlier mails is below. To have your site unsuspended, please contact us immediately regarding this matter.
Best regards,
Kevin
Go-Mama-Hosting.com
Niestety, stało się to podczas nieobecności Ediego, zareagować nie mógł. Dopiero dziś po powrocie podjął kontakt i po interwencji Dolarek przed chwilą wrócił do sieci.
Hello Edward,
Thank you for getting back to us on this. Your site has been unsuspended and we have notified the Network Operations Center and the complaining party that you have terminated this members account.
We do realize how frustrating this is as you cannot control what others may do.
Unfortunately the spam laws consider any sites being advertised inside spam emails as a spam source too which to me is very unfair. However we must abide by those rules or take the risk of having our server IP nullrouted.
Once again, we appreciate your assistance in seeing that this is taken care of.
Regards,
Pam Sales
Go-Mama-Hosting.com

Forum Virtual Cash

 • Użytkowników FVC, których być może zaniepokoi chwilowa niemożność połączenia się z forum, informujemy, że przerwa w działaniu związna jest ze zmianą serwera.
  Przerwa potrwa tylko kilka godzin, po południu forum powinno już funkcjonować normalnie.

19.07.2006

Planeta Kasy

 • Ostatnie informacje znalazły potwierdzenie w dzisiejszym e-mailu informacyjnym z Planety Kasy.
  Nowy właściciel, który przedstawił się jako Lukasz, informuje o wstrzymaniu wypłat oraz zawieszeniu konkursu na poleconych do czasu zmiany jego warunków i zapowiada reformę programu już w najbliższych dniach.
  Wśród zmian sygnalizuje podwyższenie minimalnej wartości reklam do 1 grosza. Jeszcze dziś mają być wysłane resendy reklam z ubiegłych dni, a bieżące zrealizowane będą w najbliższym czasie.

Sunrise Paid Emails

 • Kolejny random z Sunrise Paid Emais znów rozwiał nadzieję o osiągnięciu w tym programie choć jeden raz pełnego minimum. Nie jest przecież wysokie, niestety w obu firmach Lorelle uzbieranie minimum graniczy z cudem

Dolarek

 • Brak wieści o przyczynach zniknięcia programu z sieci. Na ogół bywają prozaiczne - nieopłacony w porę hosting, czasem wygaśnięcie domeny. W supporcie na forum edekz nie ma żadnych informacji.

18.07.2006

Hop To Cash Emails

 • Ponad czterdzieści dni wyniósł czas oczekiwania na wypłatę z Hop To Cash Emails ale za to firma wypłaciła pełny stan konta, potrącając oczywiście fee (opłata manipulacyjna)
  Przez cały okres uczestnictwa w programie zarobki w firmie utrzymują się na tym samym poziomie.
  Warto sobie uświadomić, że w przeliczeniu na złotówki, minimum to około 15.00 PLN a zarabia się je w około trzy miesiące.
  W porównaniu z tempem zarabiania w polskich firmach, gdzie na podobną kwotę samotny klikacz pracuje dwa razy dłużej, w Kangurku naprawdę warto być.

Planeta Kasy

 • Uczestników programu, którzy ostatnio mieli powód do radości ze względu na wzrost ilości reklam, a tym samym zarobków nie ucieszy chyba zbytnio wiadomość, ze Planeta Kasy w najbliższym czasie prawdopodobnie ponownie zmieni właściciela. Jeśli nawet firma przejdzie w dobre ręce, zmiana zachwieje jej stabilnością.

Dolarek

 • Z nieznanych przyczyn dziś zamiast strony, uczestników programu wita informacja " This Site Has Been Suspended" i portal SearchAdicts.

Sunrise Paid Emails

 • Nie tak dawno stracili możliwość uczestnictwa w systemie między innymi Polacy, czego należy szczerze żałować. Dziś informacja Lorelle o restrykcjach wobec innych narodowości. Na szczęście w siostrzanej firmie Sunrise Paid Emails takich zakazów jeszcze nie ma, choć niewykluczone, że kiedyś i tam może to nastąpić.

Bold Bytes

 • Siostrzana firma Sunrise Paid Emails wciąż jeszcze pozostaje firmą otwartą dla Polaków z czego można się cieszyć, bo coraz mniej firm z dobrym systemem referencyjnym i dobrymi zarobkami. Aktualnie trwa kolejny zabawny konkurs CTW na odgadnięcie imion bohaterów seriali.

Krak Mails

 • Wyjaśniły się ostatnie kłopoty webmastera. Pawel91a odzyskał większość swoich kont, pozostaje mieć nadzieję, że odzyska i spokój. Pomoże to na pewno skupić się na pracy we własnej firmie. Webmaster zapewnia, że w szybkim tempie nadrabia zaległości w płatnosciach, co na pewno ucieszy nie tylko czekających na wypłaty ale i pozostałych uczestników. Dziś mają też ukazać się oficjalne wyniki konkursu na promotora.

Cash Delight

 • Jak na wakacyjny sezon, postrzegany jako ogólny zastój w getpaidzie, Cash Delight nie ustaje w wysyłaniu dużej ilości reklam. Fakt, że są to w 90% linki punktowe, ale przelicznik jest niezły i zarabia się jakby szybciej.

13.07.2006

WeAllGetPaid

 • Olivier wprowadził manual-surfa za punkty, ofiarowując każdemu chętnemu prezent - 500pkt na start.
  (Otrzymane po kliknięciu w link w Newsletterze) Ratio 1:1
  Tani traffic ma pomóc w reklamach osobom nieposiadającym lub niechętnie pozbywającym się gotówki.
  Początkowo gromadzenie punktów będzie powolne, 5 do 10 dziennie, z czasem z pewnością zwiększy się i szybkość zarabiania i liczba.

11.07.2006

Imperium Reklamy

 • Webmaster programu, Renoirdaniel, zapowiada swoją około dwumiesięczną nieobecność, związaną z wyjazdem za granicę. Imperium Reklamy powierza na ten czas Markowi.
  Jednocześnie Renoirdaniel uprzedza, że na czas jego absencji wstrzymane zostają wypłaty, a zrealizowane będą po jego powrocie.

Net-Zarabianie

 • Po wczorajszej informacji z Klamm o wstrzymaniu płatności ze względu na ograniczenia postawione systemowi przez MoneyBookers i PayPal, szukając przyczyn takich decyzji, serwis pokusił się o niewielką analizę ostatnich wydarzeń w nowym komentarzu. Rykoszetem

123-Stargate

 • Z uwagi na liczne e-maile z pytaniami dlaczego nie działa 123Stargate, przypominam, że program zmienił nie tylko serwer ale i domenę.
  W związku z powyższym nie może działać ani poprzedni url ani linki referencyjne.
  Przypominam promotorom o konieczności zmiany reflinków.

10.07.2006

Klamm

 • Przed chwilą w newsach Klamm (Mein Konto) ukazała się informacja Lucasa o wstrzymaniu płatności.
  Zarówno Moneybookers jak i PayPal odmawiają dalszego finansowego pośrednictwa.
  Dla użytkowników z Austrii i Szwajcarii pozostaje metoda wypłaty przez przekaz Unii Europejskiej ( EU-Überweisung ).
  Lucas już szuka alternatywnej możliwości wypłat. W komentarzach ze strony użytkowników padła propozycja wprowadzenia e-gold.
  Znając Lucasa rozwiązanie znajdzie i zapewne w niedługim czasie.

  Zastanawiająca jednak jest sprawa PayPal.
  Dla Polaków efekt mógłby okazać się mimo wszystko korzystny.
  Gdyby okazało się, że wstrzymanie pośrednictwa w getpaidowych płatnościach dotyczyłoby wszystkich systemów, mogłoby to zdopingować wreszcie do udostępnienia wypłat na e-gold takie systemy, które dotychczas o tym nie myślały, lub zwlekały z realizacją - jak choćby EuroBarre.
  Jak dotąd PayPal pozostawiał w spokoju programy, które nie miały rozbudowanego systemu poleconych. Klamm jednak ma, a Lucas nie wspomina i nie przewiduje rezygnacji z systemu referencyjnego.

  Może to spekulacje, ale niewykluczone, że dążenie do definitywnego wyłączenia przez oba procesory płatnicze obsługi systemów pay-per-click łączy się z zarzutami wobec Google i Yahoo, które oskarżano wielokrotnie o powiększanie swoich dochodów przez klikanie na reklamy na ich własnych stronach.
  Podstawą dochodów Google i w ogromnym stopniu zysków Yahoo są reklamy pay-per-click. Jak podawał w ostatnich dniach news.zdnet.com w wyniku spraw sądowych Yahoo wypłacić ma 5 milionów dolarów odszkodowania, natomiast Google w ramach rekompensaty zobowiązuje się do przeznaczenia sumy 90 milionów dolarów kredytu na pokrycie kosztów reklam.

10.07.2006

Net Kieszonkowe

 • Po raz kolejny przy próbie wejścia na stronę Net Kieszonkowe, zamiast programu na monitorze pojawia się informacja o zawieszeniu konta.
  Przez ostatni tydzień do skrzynki pocztowej nie dochodziły e-maile, chociaż o ile mi wiadomo, z o2 problemów nie było. Kładąc to na karb hipotetycznych przejściowych problemów z masmailerem, odbierałam e-maile z Inbox. Dyskomfort, ale do zniesienia. Dziś w skrzynce pojawiły się e-maile, niestety, nie do odebrania.
  Od dłuższego czasu coś niedobrego dzieje się z Net Kieszonkowe. Niejasne zmiany regulaminowe, częsta nieobecność w sieci. Można by pomyśleć, że webmaster ravqucik jest nieobecny, lub odpuścił sobie te firmą, cedując ją nieoficjalnie na kogoś innego.

Planeta Kasy

 • Nieobecność webmastera nie zawsze wpływa ujemnie na kondycję firmy. Od czasu zmiany właściciela program wyraĄnie pnie się w górę, chociaż Rox wybrał się na wakacje, powierzając zajmowanie się firma innej osobie. W skrzynce niemal codziennie spora porcja reklam.

Early Cash

 • Również i w tej firmie systematyczna praca zarządzających przynosi pozytywne efekty. Sezon wakacyjny widoczny w innych systemach, jak dotąd nie dotknął Early Cash.

Krak Mails

 • Kłopoty webmastera zdają się nie mieć końca, w ostatnich dniach zhackowano mu i zniszczono Smoczą Jamę, przejęto konta w firmach, usiłowano pozbawić go też konta w Allegro oraz kont bankowych. Jednak pawel91a nie ma zamiaru się poddawać, a Krak Mails pracuje normalnie.

09.07.2006

123Stargate

 • Strona pojawiła się w sieci.
  Webmaster w e-mailu (Newsletter o wartosci 500 pkt)informuje o przeniesieniu systemu na nowy serwer. Jednocześnie powiadamia, że ponownie rozdawane będą premie punktowe (1000 pkt) ale nie podlegają wymianie na gotówkę. Mogą być jedynie przeznaczone na Surfabar (reklama) Aby je otrzymać należy odznaczyć zaznaczenie w Profilu i w Shoutbox dać informację:
  "Habe umgestellt. Der Name sollte der... tu wpisać swój nick... sein. Damit wir die Punkte verbuchen können."

08.07.2006

Net-Zarabianie

 • Dziś serwis wzbogaca się o opisy dwóch firm, które wydają się interesujące. Pierwsza z nich, to propozycja dla osób które lubią firmy z wysokim minimum, jeżeli tylko pewne są otrzymania w nich wypłaty.
  Jest to nieliczna, ale sympatyczna i niekłopotliwa firma Emails 4 U.
  E-maili niewiele, za to o dobrej wartości, pięć poziomów poleconych, a webmasterka Renee Traenkner cieszy się opinią osoby uczciwej.

  Druga z firm zainteresuje zwolenników niemieckich systemów i osoby preferujące firmy z niewysokim minimum.
  Dwuletnia austriacka Wiena Paid 4 to firma właśnie dla nich. Niewysokie minimum, bardzo rozbudowany system poleconych, aż 10 poziomów, dobra wartość e-maili, bogata sekcja Paidbanner, Questionmaile i bonusy zachęcają do uczestnictwa.

123Stargate

 • Po czasowej aktywności i kilkunastu e-mailach po raz kolejny bez słowa wyjaśnienia system zniknął z sieci.

04.07.2006

Euro Barre

 • W Eurobarre jak zwykle na początku miesiąca przeliczono punkty.
  W tym miesiącu znów wzrost wartości, przelicznik wyniósł 6,78 eurocenta za 1000pkt. Zapewne cieszą się uczestnicy z innych krajów, którzy wypłaty otrzymują na bieżąco. Polacy czekają na swoje już cztery miesiące i budzi to rozgoryczenie, a nawet wątpliwości w uczciwość francuskiego surfbara.

HeSays-SheSays

 • Kanadyjska firma w tym miesiącu, bo 19 lipca, obchodzi trzylecie istnienia. Lisayi z tej to okazji znacznie obniżyła ceny reklam.
  Program skupia blisko sześć i pół tysiąca użytkowników. Jak na tę ilość aktywnych uczestników, są rzeczywiście po bardzo atrakcyjnych cenach. Zapowiadane są też randomy i clickcontest.

01.07.2006

Minione półrocze

 • Zaczął się lipiec, pierwsze pół roku 2006 juz za nami.
  Czym żył getpaidowy świat przez minione miesiące?

  Szczególnie pierwszy kwartał obfitował w wydarzenia pochłaniające uwagę i przysparzające problemów, a związane z procesorami płatniczymi.
  Już w styczniu pojawiły się pierwsze sygnały świadczące, że Storm Pay szykuje niespodziankę.
  Bomba wybuchła w pierwszych dniach lutego, po komunikacie w którym Storm Pay zobowiązywał systemy korzystające z jego usług do wykluczenia innych systemów płatności.
  W dniach następnych zaczęły się blokady kont, a w następstwie upadek wielu programów.
  W tym samym niemal czasie Money Bookers zadał polskim getpaidowcom kolejny cios, bezapelacyjnie odcinając się od od pośrednictwa w płatnościach GPTR.
  Kolejną burzę, choć moze już nie tak dotkliwą, wywołał skandal wokół EMO.
  Jeśli do tego dodać problemy, których od ponad roku przysparza getpaidowi PayPal, trudno się dziwić, że systemy GPTR są coraz bardziej ograniczone w swojej działalności.
  Co to oznacza dla przeciętnego polskiego klikacza?
  Najkrócej i ogólnie - mniejsze możliwości zarobku.
  • obcięcie poziomów poleconych w firmach zagranicznych
  • odcięcie od uczestnictwa w systemach, w których nie ma już dostępnych sposobów wypłaty i płatności za reklamy
  • spadek liczebności programów
  • spadek liczebności uczestników w programach
  • spadek liczebności reklamodawców
  Dodatkowo coraz więcej firm ogranicza Polakom dostęp do swoich systemów i możliwosci zarabiania.
  • nie przyjmują zapisów z Polski
  • bazują na reklamach targetowanych
  Jest to nawet zrozumiałe, nasi rodacy od lat nie cieszą się dobrą opinią i niewiele robią by to zmienić.
  Dodatkowo reklamodawcy nie są ekonomicznie zainteresowani naszą strefą.
  Można by pomyśleć, że jakąś alternatywą staną się rodzime systemy. Niestety, coraz mniej takich, które mają rzeczywiście coś do zaoferowania.
  Patrząc na "hity i kity" krajowej produkcji, sytuacja od lat ta sama - pięć - góra dziesięć programów uznanych za czołowe, przy czym jeśli nawet pojawia się jakiś nowy godny uwagi, lub któryś z końca pnie się w górę, spada lub w ogóle znika inny.
  Selekcja naturalna i równowaga środowiska?