Polecane

AyuWage Services - Get Paid to Visits Sites and Complete Surveys

 INFO

>

Sierpień 2006

29.08.2006

Net Kieszonkowe

 • Net Kieszonkowe działa. Na pół gwizdka wprawdzie, ale w ostatnim tygodniu kilka e-maili i w sekcji PTC codziennie kilka bannerków, warto więc codziennie zajrzeć i utrzymać aktywność. Może z bliskim już końcem wakacji webmaster, który jest nauczycielem, wróci nie tylko do pracy ale i do uśpionego przez jakiś czas programu.

Skarbonka

 • Od trzech dni program znikł z sieci. Webmaster zapewniał, że hosting był w porę opłacony a Skarbonka powinna lada moment być dostępna. W skrzynkach pojawiło się kilka e-maili, jednak reklam nie sposób odebrać - komunikat: "Błąd! Nieważne ID reklamy." - chociaż aktualnie strona już działa.

Centrum Biznesu

 • I ten program w ubiegłym tygodniu był niedostępny, co zmartwiło jego promotorów zamawiających reklamy. Przerwa na szczęście nie była długa, mogli więc odetchnąć z ulga i nadzieją, że nie wpłynie zbyt wyraĄnie na wyniki Konkursu na poleconych.

mReklama

 • Nie ma dużej ilości reklam e-mailowych, za to w PTC niezmiennie do wyklikania kilka groszy i około 150 punktów. Testowany system może ilością reklam nie przytłacza, pozwala jednak żywić nadzieję na stabilność, a o wypłacalność martwić się nie należy :-)

Early Cash

 • Stabilnością wykazuje się wciąż Early Cash. I tu odczuwalny jest trochę letni, ogórkowy sezon, ale program pracuje systematycznie i stał się jednym z czołowych polskich systemów.
  Warto odnotować, ze zmienił się przelicznik wymiany punktów na gotówkę, obecnie 2000 pkt=1.00 PLN

Zielony Mail

 • Jeśli o jakiejś firmie można powiedzieć "stabilna i wypłacalna" to na pewno o Zielonym Mailu. Letni sezon i tu zmniejszył ilość reklam, a w PTC bannerki tylko punktowe, ale tygodniowa średnia jest jedna z najlepszych. Jak szkoda, że Dolarek i Kasiora stoją pod tym względem dużo niżej w rankingach.

Krak Mails

 • W Krak Mails w reklamach e-mailowych widoczny zastój, tym bardziej niepokojący, że webmaster nie pokazuje się na żadnych forach, co nasuwa przypuszczenie, że program prowadzi ktoś w jego zastępstwie. W PTC jednak kilka bannerków pieniężnych, a w skrzynce nieodebrane e-maile, które nie dotarły do skrzynek pocztowych :-/ Lepiej więc systematycznie upewniać się na stronie, co Krak Mails oferuje uczestnikom :-) Gdyby jeszcze strona ładowała się szybciej...

Imperium Reklamy

 • WyraĄny spadek ilości reklam, o sprzedaż których Renoirdaniel skutecznie zabiegał na aukcjach Allegro. Czuje się nieobecność właściciela. I tu problem z wbiciem się na stronę programu i niespodzianka - kilka e-maili, które nie zjawiły się w skrzynce pocztowej. Po raz kolejny wniosek, że trzeba sprawdzać Inbox, bo "niezawodny o2" okazuje się jednak zawodny, a e-maile skierowane do mniejszej ilości uczestników już wygasły i nawet pieniężne bannerki w PTC tego nie zrekompensują :-(

Magenta Mails

 • Zmiana skryptu nie ożywiła zauważalnie programu. Ilość reklam i zarobki na poprzednim poziomie.

Planeta Kasy

 • Planeta Kasy może nie była rewelką, ale miała swoich zwolenników i niezłą opinię. Kolejni właściciele obiecywali sporo. Jak dotąd nasuwa się na myśl przysłowie o mleku i krowie. Łatwiej głośno ryczeć niż skopka mleka użyczyć :-/ Dziś strona w ogóle niedostępna.

Hihawka

 • Drgnięcia w postaci jednej - dwóch reklam miesięcznie można raczej uznać za drgawki agonalne niż znak ożywienia. Dobrze - już było. Kiedyś. Dziś to już umarlak. Nasuwa się refleksja. Gdyby poprzedni właściciel, Persamin po prostu zamknął program (tu warto zaznaczyć, że kończył "z klasą" wypłacając wszystkim uczestnikom zarobki co do grosza) program pozostałby w miłej pamięci, zawsze stawiany za wzór. Oddanie go w niepewne ręce kształtuje od miesięcy niekorzystną opinię. Kto za kilka następnych będzie pamiętał, że był to jeden z najlepszych polskich programów? Nawet zescamiały Bank Macieja, choć nie płaci, to jednak poszczycić się może większą ilością reklam, z których zarobki wydać można na promowanie.

Ogród Reklam

 • Bez zmian.... szkoda...

21.08.2006

Net-Zarabianie

 • Ostatnie miesiące nie były zbyt pomyślne dla polskich getpaidowców. Okres oczekiwania na wypłaty się wydłuża, firmy uznawane dotąd za czołówkę spoczęły na laurach, webmasterzy po angielsku znikają z pola widzenia. Zmiany czasem zachodzą szybko, czasem ledwie dostrzegalnie. Czas może też na własne i na wypróbowanie innych programów.
  Serwis wzbogaca się dzisiaj o opisy trzech. Mają różny staż, ale mają też cechy wspólne.
  Wszystkie są polskie, w chwili obecnej wypłacalne i mają niewysoki próg wypłaty.
  • Centrum Biznesu - blisko półtoraroczny program, jeszcze nieliczny, ale z korzystnymi warunkami i coraz bardziej popularny.
  • Skarbonka - długo, bo ponad rok utrzymuje się w dobrej kondycji, pozostając wciąż atrakcyjnym programem ze względu na dobre warunki uczestnictwa, sporą ilość regularnie wysyłanych e-maili i częste konkursy.
  • mReklama - program liczy pół roku i radzi sobie nieźle, jak na dzisiejsze niełatwe warunki, wg opinii uczestników ilość reklam i zarobek są porównywalne z programem Early-Cash
  Z uwagi na zbliżający się czas udostępnienia Polakom pełnej funkcjonalności kont PayPal, w serwisie znajduje swoje miejsce opis rejestracji w tym procesorze.

Net Kieszonkowe

 • Webmaster, który wpadł z krótka wizytą na FVC, poinformował, że przebywa poza miejscem zamieszkaniania, nie ma dostępu do internetu, ale natychmiast po jego powrocie przewidywanym na koniec sierpnia Net Kieszonkowe rozpocznie normalna pracę.

Google

 • Google wprowadza istotne zmiany w obliczaniach rankingowych.
  Do algorytmu oceniającego stronę dodano czynnik o nazwie Quality Score, którego zadaniem jest wystawienie witrynie oceny QS określającej jej zawartość. Strony przepełnione słowami kluczowymi a pozbawione zawartości merytorycznej i dotychczas bazujące w rankingach jedynie na pozycjonowaniu, najprawdopodobniej zejdą na niższe miejsca, a ich twórcy zostana zmuszeni do poprawienia jakości.
  Przełoży się to na konkrety - koszt kliknięcia w link sponsorowany na stronie o niższej ocenie będzie wyższy dla reklamodawcy, niż w przypadku wyższej jakości strony, reklamodawca mający słabą stronę, zapłaci więcej za reklamę, czyli kliknięcie w swój link sponsorowany.
  Można więc oczekiwać znaczących zmian w wynikach zapytań i w zarobkach w Programach Partnerskich.

17.08.2006

StormPay

 • Prowadzenie rachunku w Storm Pay przestaje być bezpłatne z dniem 1 września 2006.
  Miesięczna opłata ma wynieść 1.00$.
  Konta, których stan nie przekracza 1.00$ zostaną wyzerowane.

Effective 9/1/06 * $1.00 monthly maintenance fee for any account with balance greater than $0.00. If balance is less than $1.00, only the remaining balance amount will be charged. All charges are charged against the current account balance only.
W StormPay Fees Overview widać też, że "tanieje uczciwość" - zmniejszona została cena certyfikatu NetIBA, którego posiadanie ma uwiarygodnić posiadacza.

Pumpkins And Sunflowers

 • Już tylko cztery dni zostało do terminu, który wyznaczyła właścicielka programu jako ostatni dzień zapisów dla osób spoza search country.
  Decyzja dotyczy też jej drugiego, siostrzanego programu, Free Bee Mail, a wchodzi w życie w dniu 21.08.2006

16.08.2006

Google

 • Wprowadzona u schyłku ubiegłego roku usługa Google Analytics - szybko zablokowana z przyczyn technicznych, ponownie jest dostępna.
  Skorzystać z niej bezpłatnie może każdy webmster strony, posiadający konto w Google, o ile ilość jej miesięcznych odsłon nie przekracza 5 milionów. :-)
  Google Analytics jest rodzajem interaktywnego narzędzia statystycznego do analizy oglądalności stron, w którego instalacji pomoże instrukcja udostępniona przez Google.
  Po zarejestrowaniu się w Google Analytics wystarczy pobrać kod JavaScript i umieścić go na własnej stronie.

15.08.2006

PayPal

 • Polska getpaidowa społeczność wiąże duże nadzieje z zapowiadanym przez PayPal na połowę września udostępnieniem pełnej usługi konta.

Amendment to the User Agreement
Notice Date: August 10, 2006
Effective Date: September 14, 2006
Beginning September 14, 2006, registered PayPal users in the Czech Republic, Hungary, Poland and Thailand will be able to receive funds into their PayPal accounts as well as withdraw them to a local bank account.
Dotychczasowe ograniczenia pozwalały wprawdzie zasilać własne konto, nie zezwalały jednak na otrzymywanie pieniędzy z innych źródeł.
Uruchomienie pełnej funkcjonalności kont umożliwi uczestnictwo w tych programach, które dotąd dla Polaków były niedostępne ze względu na niedostępną opcję wypłaty.

12.08.2006

Planeta Kasy

 • Po głośnych zapowiedziach webmastera o rewolucyjnych zmianach, w programie zastój. Kilkudniowe przerwy w wysyłaniu reklam a w emitowanych brak konsekwencji własnych zapowiedzi. "Sprzedane" punkty odliczone od zarobków, ale nie przeliczone. Czyżby stracone bezpowrotnie, bez możliwości wykorzystania ich nawet na reklamę? Dział "Reklama" nadal martwy, ani jednej aktywnej funkcji, brak cennika i możliwości zamówienia reklamy co zdumiewa przy tak nikłej ich ilości.
  Jak to się ma do strony głównej, na której minimum do wypłaty określone jest na 10.00 PLN i widnieje tekst zachecajacy do zakupu reklam?
  Upływ czasu i wyraĄna bezczynność właściciela nie sprzyjają programowi i nie pozwalają wierzyć w poprawę jego sytuacji.

Misty and Sams Cash

 • Peter, webmaster Misty and Sams Cash, podjął decyzję o zmianie sposobu wypłat. Mają być realizowane równolegle z dwóch list około 10 dnia miesiąca.
  Wypłaty maja obejmować 5 pierwszych osób ze starej (bardzo długiej) listy i 4 osoby z nowej.
  Dodatkowo przewidziano jedna wypłatę losową z pomiędzy wszystkich uczestników nawet nie ujętych na żadnej liście, pod warunkiem, że osoba wylosowana odebrała minimum 10 reklam w tygodniu poprzedzającym losowanie a stan jej konta przewyższa wartość 1$.
  Czy pomoże to wyjść firmie z impasu i odzyskać opinie wypłacalnego programu, pokaże czas, a trzeba go chyba sporo.

09.08.2006

123Stargate

 • Dotychczasowy program przestał istnieć. Podobno z uwagi na wadliwy skrypt dopisujący użytkownikom punkty. Użytkownicy chcący w programie nadal uczestniczyć, powinni zarejestrować się od nowa, a następnie zatwierdzić, podając swój reflink w topiku 123Stargate na forum. Dzięki temu mają też szansę na poleconych, ogólnie topik przypomina łańcuszek.
  Prawdę mówiąc mało to przekonywujące. Nie widać informacji co ze starym downline (chyba nie do odzyskania) i co z zaległymi wypłatami.
  Czy dotychczasowi uczestnicy którzy wcześniej zlecili wypłaty maja szanse w ogóle je otrzymać? Zwłaszcza ci, którzy nie mają ochoty na ponowną rejestrację? Jak na niemiecką solidność dziwnie to wygląda. A ze względu na system poleconych, można się spodziewać, że i tu w każdej chwili może być wycofana płatność na moneybookers.

Sunrise Paid Emails

 • Zmienione zostały zasady Contest PTC. Obecnie za wygraną otrzymuje się połowę dotychczasowej stawki, ale też losowanie odbywa się nie jak dotychczas co 100, a co 50 klików. Lorelle wprowadziła też nowy system reklam PTC (na razie własnych) komasując je na jednej stronie reklamowej. Być może nowy sposób reklamowania - hipotetycznie PTP -zostanie wprowadzony do zestawów reklam z możliwością wykupienia za $5 na okres miesiąca.

Early Cash

 • Administratorzy programu zdecydowali się na zlikwidowanie naliczania punktów od zarobków poleconych. Ma to zmobilizować użytkowników z dużym downline, którzy poprzestawali na takim naliczaniu do samodzielnego odbioru reklam w sekcji PTC. Przewidywane jest podwyższenie przelicznika punktów z jednoczesnym obniżeniem ceny reklam punktowych nabywanych z własnych zarobków.

Ogród Reklam

 • Nadal żadnych informacji na temat przyczyn zawieszenia działalności i przewidywanego (lub nie) czasu ponownego uruchomienia programu.

Net Kieszonkowe

 • Podobna sytuacja w Net Kieszonkowe. Inbox wyzerowany, brak e-maili i jakichkolwiek informacji na temat dalszej przyszłości systemu.

05.08.2006

Magenta Mails

 • Program działa, ale po zmianie skryptu na CYGP część uczestników nie otrzymuje e-maili. Są do odebrania w dziale Płatne E-Maile.
  Administracja uprzedza, że zmieniły się reflinki, osoby promujące powinny je zmienić na swoich stronach i w reklamach.
  Aktualne w dziale Linki Polecające. Należy też edytować swoje dane.

Pumpkins and Sunflowers

 • Silvia informuje, że ma jakieś kłopoty ze skryptem, kliki nie są prawidłowo naliczane.
  Prosi, by tymczasem nie odbierać reklam i nie kasować ich ze skrzynki, by po usunięciu usterki można je było zaliczyć.

We All Get Paid

 • Olivier informuje, że zdubluje wszystkie zakupy zrobione w WAGP. Za wykupienie reklamy - drugą taką otrzymuje się gratis, a wykupione upgrade działa dwa razy dłużej :-)

01.08.2006

Magenta Mails

 • Admin programu zapowiada przerwę w działalności, związaną ze zmianą skryptu. Może potrwać do kilku dni.
  Uprzedza, by w tym czasie nie odbierać reklam, bo zarobki zarejestrowane na dotychczasowym skrypcie nie będą przeniesione na nowy.

Krak Mails

 • Właściciel poinformował o poważnych kłopotach ze zdrowiem. Reklamy wysyłane były na bieżąco przez osobe zastępujacą, jednak dzisiaj w skrzynkach nie pokazały się nowe.