Polecane

sejfik.com

 INFO

Listopad 2006

27.11.2006

Euro Barre

 • Po miesiącach oczekiwania surfbar zaczyna realizować zaległe wypłaty.
  Moja wypłata wpłynęła na konto PayPal, po dziewięciomiesięcznej (sic!) przerwie.
  Trudno przewidzieć, w jakim okresie czasu rozłożą się płatności i czy zrealizowane będą też zlecenia na e-Gold.
  Niemniej miło odnotować, że Euro Barre płaci :-)

22.11.2006

Klamm

 • W temacie na forum Klamm, na pytanie na czym technicznie polega problem w płatnościach online do Polski i czy nie ma możliwości transferu danych niezbędnych do przelewów bankowych z bazy użytkowników, wyjaśniono, że to niemiecki bank, który obsługuje konto Klamm nie zapewnia usługi płatności zbiorczej do krajów takich jak Polska i Węgry.
  Plugin (skrypt) przy pomocy którego Lukas dokonuje płatności ich nie uwzględnia i dopóki bank nie wprowadzi poprawek, dostarczając odpowiednich narzędzi, Lukas nie ma technicznej możliwości zlecania wypłat.
  Jeden z niemieckich uczestników obiecał sprawdzić i poinformować, czy inne banki zapewniają taka usługę, co nie znaczy, że faktycznie to zrobi. Nie ma też pewności, czy gdyby wskazano taki bank, Lukas zechciałby zmienić usługodawcę bankowego

Centrum Biznesu

 • Webmaster Centrum Biznesu wprowadził do regulaminu zapis o zwiększonym limicie wypłat. Wypłatę nadal można zlecić tylko raz, w dniach 1-3 każdego miesiąca, ale można zażądać dwóch wypłat jednorazowo.

Ogród Reklam

 • Jogaila, webmaster Ogrodu Reklam potwierdza zakończenie działalności programu w grudniu, zapewniając jednocześnie uregulowanie spraw finansowych. Oprócz transferu środków zgromadzonych przez uczestników na konta w Imperium Reklamy, obiecuje rozliczenie z wykupionych upgrade.

20.11.2006

Ogród Reklam

 • Na stronie programu pojawiła się informacja zapowiadająca ostateczne zakończenie działalności.

Uwaga następuje reorganizacja programu Ogrod-Reklam.
Zarobki zostaną przeniesione - na życzenie-do programu Imperium Reklamy.
Wkrótce więcej informacji, jak tylko uporamy się z problemem z mailerem.
Prosimy o cierpliwość
Przepraszamy za utrudnienia
Czas już najwyższy na konkretne decyzje, Ogród Reklam od kilku miesięcy pozostawał martwy a brak jakichkolwiek informacji co do jego losów wzbudzał zrozumiałe rozgoryczenie.
Zapowiedź odzyskania zarobków przez przeniesienie ich do Imperium Reklamy zapewne ucieszy sporo osób, uczestniczących w obu programach.
Chociaż przez czas hibernacji Ogrodu Reklam jakaś część jego użytkowników zapewne zrezygnowała z get-paidu, nie wiadomo, jak zostanie rozwiązany problem kont pozostałych, którzy w Imperium nie uczestniczą
. Jakkolwiek decyzja właścicieli jest zrozumiała, a zapowiedĄ ostatecznego uregulowania sytuacji obiecująca, szkoda, że zniknie program, który cieszył się sympatią i uznaniem.

Bold Bytes i Sunrise Paid Emails

 • Znacznie zwiększona w ostatnim czasie liczba uczestników obu programów może zostać zredukowana.
  W Sunrise Paid Emails językowy test sprawdzający uwagę odbiorcy był banalnie prościutki, ale liczba osób, które podały nieprawidłowa odpowiedź zatrważająco duża.
  W Bold Bytes test o wyższym stopniu trudności, aczkolwiek dowcipny, może zebrać większe żniwo.
  Webmasterka Bold Bytes przypomina, że transfer zarobków z Sunrise do Bold Bytes nie gwarantuje natychmiastowej wypłaty, o ile zsumowane nie stanowią wymaganego w programie minimum, określonym na 30.00 $.

19.11.2006

Klamm

 • Na forum Klamm wciąż żywy jest topik, w którym polscy uczestnicy domagają się skutecznego rozwiązania w sprawie wstrzymanych od kilku miesięcy płatności dla uczestników zagranicznych.
  W temacie udowodniono, że istnieje możliwość transferu pieniędzy do polskich banków. W topiku wypowiedziało się także sporo niemieckich użytkowników, poruszono kwestię przydatności obcokrajowców dla programu, sugerowano zmiany regulaminu, padły zarzuty pod adresem Polaków, że uczestnicząc w programie nie znają języka. Były też ze strony niemieckiej głosy Polakom przychylne i pełne zrozumienia sytuacji oraz głosy wręcz potępiające postępowanie administratora Klamm.de.
  Właściciel programu Lukas Klamm dość długo unikał odpowiedzi i zajęcia konkretnego stanowiska.
  Ostatnio wypowiedział się wreszcie.
  Lukas nie ukrywa zniecierpliwienia roszczeniami i stwierdza, że pisał o tym wielokrotnie.

  "I HAVE to wait until my bank supports this online and via mass-payment. Until that point there will be no other solution ..." - MUSZĘ czekać, aż mój bank realnie umożliwi masowe płatności. Do tego punktu nie będzie żadnego innego rozwiązania ...

  Zasłania się brakiem technicznych rozwiązań w bankach niemieckich, na które czeka, a które umożliwiłyby masowe, automatyczne (virtualne?) przelewy pomiędzy bankami krajów unijnych, konkretnie do Polski i brak wyjątków dla takich krajów jak Polska.
  Stwierdza sucho, że musiałby to robić ręcznie, grzęznąc w papierach, czego nie chce, nikomu nie życzy i do czego nie ma zamiaru zatrudniać nikogo innego.

  "das mache ich sicher nicht" - tego na pewno nie zrobię

  Na niemieckie sugestie zmian regulaminowych Lukas nie zareagował, a na prowakacyjne pytanie co z wyplatami sprzed zmian w AGB stwierdził krótko:

  ne wurde nix geändert" - (AGB) nie został zmieniony.

  Rzeczywiście, do tej pory nie zmieniono w nim ani litery.
  Wygląda na to, że Lukas Klamm nie ma ochoty pozbywać się ani Polaków, ani innych obcokrajowców. (Z europejskich w podobnej sytuacji są uczestnicy szwajcarscy) Ale nie szuka też rozwiązań tymczasowych.
  Sprawa wraca do punktu wyjściowego.

15.11.2006

OurPTR2

 • Miłe niespodzianki pojawiły się w uroczym programie sympatycznej Esperanzy. :-)
  Kliknięty bannerek "Surprises" otwiera znak zapytania, pod którym kryją się prezenty. Raz w tygodniu można zostać obdarowanym darmową reklamką albo nagrodą pieniężną.
  Co tydzień pomiędzy uczestników którzy kliknęłi łącze w codziennym p2p losowany jest też 10-centowy bonus :-)

Centrum Biznesu

 • Właściciel programu nareszcie uporał się z technicznym problemem i w skrzynkach pojawiły się pierwsze od miesiąca reklamy e-mailowe. Cieszy ten fakt, przedłużający się zastój wzbudzał niepokój, powstrzymywał promotorów przed reklamowanie programu i nowe rejestracje.
  Cieszy zwłaszcza tych, którzy uczestniczą w trwającym Konkursie na poleconych.

Dolarek

 • Edi po raz drugi wystawia Dolarka na aukcję. Widać decyzja przekazania programu w inne ręce jest już nieodwołalna. W jakie ostatecznie trafi? Można jedynie "trzymać kciuki" i życzyć sobie, by w jak najlepsze.

Zielony Mail

 • Mija półmetek ostatniej z trzech edycji konkursu na poleconych. Jednocześnie zbliżają się urodzinki programu, Zielony Mail w grudniu skończy dwa lata. Czy jeden z najlepszych i najstabilniejszych polskich programów będzie je świętował wzorem zagranicznych, w których z takiej okazji są promocyjne ceny upgrade, reklam i miłe niespodzianki? Dla mnie miłą był krótki, zaledwie siedmiodniowy czas oczekiwania na wypłatę :-)

Net-Kieszonkowe

 • Za dwa tygodnie dwa lata skończy też Net-Kieszonkowe. Na tle współczesnych polskich programów Net-Kieszonkowe wypada korzystnie i plasuje się w ścisłej czołówce, choć miewa lepsze i gorsze okresy. Po wakacyjnej przerwie program ustabilizował się, ilość reklam stosunkowo niezła, zważywszy na stały pakiet w PTC, a Ravqucik właśnie zrealizował kolejne wypłaty.

Bank Macieja

 • Wygląda na to, że program-legenda polskiego get-paidu po angielsku zniknął na zawsze z zasobów sieciowych a wraz z nim kameralne i sympatyczne forum o zarabianiu.
  I chociaż Bank Macieja od blisko dwóch lat miał problemy w wypłacalnością, a właściwie stał się programem tylko do reklam, jakoś przykro tym, którzy pamiątali jego złote czasy. Żal, że odszedł w taki sposób.

12.11.2006

Sunrise Paid Emails

 • Lorelle jak dotąd wstrzymała się ze zmianą hostingu, przez ostatnich kilka dni program pracował płynnie i bez przeszkód. Wczoraj błąd w skrypcie po raz kolejny spowodował zamieszanie, raz kliknięte i już zaliczone bannerki pojawiały się ponownie. Usterkę usunięto. Dzisiaj z kolei utrudnione poruszanie się po stronie programu.

Early Cash

 • Wczoraj po raz kolejny problem z odbiorem reklam w Early Cash, znowu za sprawą iframe powodującego zawieszanie się komputera. I chociaż sytuacje nie jest wyjątkiem (podobne przypadki w ostatnich miesiacach miały miejsce w Zielonym Mailu, Hop To Cash Emails, długi czas w Mail Down Under, także w Donkey) to tym bardziej oczekiwałoby się od webmasterów częstszej kontroli programu i nie narażania uczestników na przykrości.

Centrum Biznesu

 • Od dłuższego czasu zupełny zastój w płatnych e-mailach, jedynie w sekcji PTC można coś wyklikać. Program wyraĄnie stracił na prężności a ze strony webmastera nie widać działań w kierunku poprawienia sytuacji.

07.11.2006

Sunrise Paid Emails

 • Ze względu na niespodziewany i bardzo szybki wzrost liczebności uczestników programu i zarobków w czasie miesięcznego urodzinowego święta w Sunrise, powstała ponad dwustuosobowa kolejka do wypłat, a w sekcji Earning Stats ukazał się button wypłat.
  W Newsie i na forum Lorelle informuje, że w tej sytuacji wypłacać będzie minimum. (Chyba po to, by kolejka oczekujących przesuwała się szybciej.
  Osobom, którym się spieszy, warto przypomnieć, że jest możliwość transferu zarobków z Sunrise do siostrzanego programu, Bold Bytes, w którym wszystkie sprawy finansowe są na bieżąco i nie ma zaległych requestów.

A-N-A Cash

 • Sarah w listopadowym Update informuje, że z dniem 1 grudnia kończy się sprzedaż upgrade za gotówkę, nie będzie także free-upgrade. Nie znaczy to jednak, że nie będzie możliwości upgradowania kont. Wykupić je będzie można z redemption za punkty. Koszt pomiedzy 2500 a 3500 pkt, co jest łatwe do uzbierania z uwagi na ogromną liczbę reklam punktowych.

We All Get Paid

 • Zmiany w upgrade wprowadził też Olivier, obniżając nieco ceny i procent w upustach za reklamy kupowane przez upgradowanych. Upgrade nabywać można przez Shopping center.

Early Cash

 • W dniach 5 - 20 listopada odbywa się IV Quiz Konkursowy z wiedzy ogólnej. Do wygrania nagrody pieniężne i reklamy. Rozdzielone zostaną pomiędzy dwudziestu uczestników z największą ilością punktów.

03.11.2006

Imperium Reklamy

 • Administrator informuje, że Imperium Reklamy jest teraz częścią jego zarejestrowanej firmy BM&A GS Polska. Nowy status zmienia nieco sytuację programu, webmaster jako płatnik VAT zyskuje możliwość wystawiania rachunków, co może korzystnie wpłynąć na ilość reklam i daje szansę na pozyskanie reklamodawców spoza get-paidu. Jednocześnie Renoirdaniel wprowadził opcję wypłat na PayPal i rozważa zredukowanie systemu poleconych.

Dolarek

 • Nadal nieznane losy programu. W aukcji nie przekroczono ceny minimalnej, więc Dolarek wciąż pozostaje w rekach Ediego.

EuroBarre

 • W Euro Barre przeliczono punkty za paĄdziernik, przelicznik tradycyjnie wzrósł i wyniósł 6.85 eurocenta za 1000 pkt.

02.11.2006

Net Zarabianie

 • Serwis prezentuje dzisiaj dwa kolejne programy.
  • Money Cash Bar - francuski surfbar z polską wersja językową serwisu, co pozwala wierzyć, że tym razem uczestnicy z Polski są w nim mile widziani
  • Our PTR 2 - kameralny program e-mailowy sympatycznej holenderskiej webmasterki Esperanzy, klejnocik z niewysokim minimum.

Hihawka

 • Hihawka przeszła w kolejne, a jednocześnie pierwsze ręce.
  Aktualnym właścicielem jest ponownie jej pierwszy administrator, Persamin, który zapowiada powrót programu do życia.
  Jeśli nawet Hihawka nie wróci do dawnej świetności, a należy pamiętać, że była jednym z czołowych programów polskiego getpaidu, to i tak ostatnio było już tak źle, że teraz może być tylko lepiej

Hop To Cash Emails

 • Mimo odczuwalnego spadku reklam, program z dwutygodniowym poślizgiem w stosunku do terminu regulaminowego, zrealizował zleconą wypłatę.