Polecane

AyuWage Services - Get Paid to Visits Sites and Complete Surveys

 INFO

Grudzień 2010

Net-Zarabianie

Szczęśliwego Nowego 2011 Roku!
Oby pozbawiony był trosk i smutków,
i obfitował w sukcesy i radość,
czego czytelnikom serwisu
życzy
Net-Zarabianie.


31.12.2010

Odchodzi rok 2010

 • Minął rok 2010.
  Patrząc wstecz nie można uznać, że zapisał się czymś znaczącym dla GPTR.
  Nie obfitował w ważne wydarzenia i nie sprzyjał powstawaniu nowych programów.
  Był rokiem kryzysu i stagnacji.
  Skurczył się getpaidowy rynek, zarówno zagraniczny jak i polski. Ubyło serwisów zarobkowych, spadła ilość odbiorców reklam.
  Wzrosła natomiast ilość programów partnerskich oferowanych przez małe i większe firmy oraz platformy pośredniczące.

Allegro

 • W 2011 roku zakończy się Program Partnerski Allegro.
  Zastąpi go nowy, już działający program partnerski:

MultiProgram

 • MultiProgram, narazie w wersji beta, jest programem partnerskim powstałej i wciąż rozwijajacej się Grupy Allegro, spólki, w skład której weszły jedne z największych serwisów polskiej branży e-commerce, QXL Poland, Bankier, Ceneo, Internet Service i otoMoto. Dzięki połączeniu serwisów Grupa Allegro obejmie swoją ofertą ponad 65% polskich internautów.
  Z punktu widzenia polskiego rynku e-commerce, Grupa Allegro może zachwiać jego równowagą, jednak dla chętnych do zarabiania właścicieli stron www jej program partnerski może okazać się bardzo atrakcyjny.

AdSense

 • Program Partnerski AdSense udostępnił nowy interfejs.
  Opracowany na podstawie opinii wydawców i wzbogacony o nowe funkcje, ma zapewnić lepszy wgląd w informacje, poprawić opcje kontroli, ułatwić zarabianie w ramach programu partnerskiego, zwiększyć wydajność reklam oraz sprzedaż produktów i usług reklamodawców.

Skrypt KasaGPT

 • Z sieci zniknął serwis, w którym można było legalnie kupić skrypt KasaGPT.
  Plik napisany został w 2005 roku, przez następne dwa lata był rozwijany i wykorzystywany jako dość prosta ale i funkcjonalna podstawa do tworzenia programów zarobkowych.
  Ze względu na ogólną dostępność i niewygórowaną cenę był ulubionym skryptem początkujących adminów.
  Przez bardziej doświadczonych traktowany był jako zbyt prymitywny. Miał też przeciwników nie tyle z racji mankamentów, niedoróbek i braku rozwoju, ile ze względu na łatwy dostęp, co sprzyjało radosnej twórczości nieodpowiedzialnych małolatów i wypuszczaniu na rynek programów z góry skazanych na niepowodzenie. W efekcie powiększajacych liczbę polskich scamów i zniechęcajacych do uczestniczenia w ruchu get-paid.
  Obecnie jest nadzieja, że brak możliwości legalnego zakupu skryptu KasaGPT znacznie ograniczy powstawanie takich serwisów.

Zagraniczne GPTR

 • Kryzys ekonomiczny odbił się na finansach zagranicznych adminów i od razu ich uczciwość staniała. Ubyło znanych serwisów. Wiosną znikł po angielsku MentalEmails, jesienią w netowych czeluściach przepadły HeSays-SheSays, HopToCashEmails i ZodiacEmails.
  Znana kiedyś z uczciwości adminka Deep-C-Links pod pretekstem błędu w skrypcie zlecania wypłat przesuwała płatności i pod równie wiarygodnymi pokasowała wiele kont, na których osiągnieto minimum.
  Surfbary również w kryzysie, z którego wyjść nie potrafią. O wypłatach z ECBarre można już chyba zapomnieć i obejść się smakiem, w Smart-Barre na pieniądze czeka się (jeszcze) miesiącami. Surf-Barre po liftingu przestał być atrakcyjny i wzbudza coraz więcej watpliwości.
  Padło wiele buxów, a jeszcze więcej powstało.
  Na tym tle miło pomyśleć, że wciąż jeszcze trwają tacy admini jak Aileen Tan czy Sebas Broekhof. I że NeoBux i OnBux wciąż się trzymają,

Polskie GPTR

 • Polski get-paid też nie oparł się kryzysowi. Jednak patrząc na prężnie działające serwisy Pampersa i Netele warto się zastanowić, czy powodem upadku wielu polskich programów jest kryzys ekonomiczny, czy raczej socjologiczny.
  Z pewnością nie jest łatwo przetrwać na rynku, gdy trzeba walczyć o reklamodawcę.
  W większości przypadków takiej walki w ogóle nie podjęto w błogim przekonaniu, że skoro program istnieje i ma jakąś tam bazę uczestników, to reklamodawca sam się znajdzie. A jeśli nawet nie, to niewielka strata własna, a strat uczestników pod uwagę brać się nie musi.
  Dzięki takiemu podejściu upadło sporo dobych programów.
  Banknocik, przekazywany z rąk do rąk o czasach świetności może zapomnieć, bo życie sie toczy, czas biegnie i uczestnik nie bedzie czekać, aż admin 'langsam pomalutku' skończy eksperymentować i weźmie się do pracy.
  Skarbiec, kiedyś całkiem dobry, choć dość kameralny, zapadł w letarg i na wybudzenie szans nie widać.
  Podobnie Reklamapln i Bez-minimum. Bo cóż z tego, że admin uczciwy, gdy reklam brak, dzienny zarobek rzadko przekracza 2 grosze, minimnum przy tym nie do osiągnięcia, a jeśli nawet osiągnie się próg, to realizacja zleconej wypłaty coraz dłuższa.
  Reklamówka i ABCReklamy aktualnie działają, jednak jak je polecać znając humory admina? Owszem, skrupulatnie płaci, niemniej potrafi z dnia na dzień zepsuć pracę kilku miesiecy.
  O beztrosce admina CashLovers, który od tygodni nie zainteresował się problemem z mass-mailerem czy o zescamionym ProfitAds nie warto nawet wspominać.
  Na szczęście jest jeszcze kilku dobrych adminów, których serwisy stanowią trzon polskiego GPTR.
  Nieźle trzyma się popularny Sejfik, aczkolwiek odczuwalnie spadła liczba reklam e-mailowych.
  Świetnie prosperują serwisy grupy AdnoX, czyli programy Pampersa.
  W mijającym roku do ścisłej czołówki weszły programy Netele, skupione w grupie IvoNet, powiększonej ostatnio o serwis ForsaPL.
  W nowym, 2011 roku będzie zatem jeszcze gdzie poklikać i zarobić.
  Czego czytelnikom Net-Zarabianie i sobie szczerze życzę.

o. Franciszek Czarnowski

...Niegdyś gwiazda z Betlejem mędrców prowadziła,
Dziś znak daje, by zasiąść do świętej wieczerzy,
By biel opłatka ludzkie waśnie pogodziła,
A w sercu znów zamieszkał Ten, co "w żłobie leży...

Najpiękniejszych
Świąt Bożego Narodzenia,
Pełnych radości, pokoju,
optymizmu i uskrzydlających marzeń -
życzy
Net-Zarabianie

07.12.2010

Net-Zarabianie

 • Mija pięć lat odkąd serwis Net-Zarabianie zaistniał w sieci.
  Jak dotąd działa nieprzerwanie, a przez czas swego istnienia stał się może nie dziennikiem, ale swego rodzaju kroniką getpaidowych wydarzeń, świadkiem nowych trendów, powstawania i upadku wielu programów zarobkowych.
  Przeglądając archiwum 'Nowinek'można prześledzić, jak na przestrzeni tego czasu przetasowała się i skurczyła lista rzetelnych adminów i polecanych serwisów.
  I chociaż ostatnio coraz mniej materiału do newsów, bo i niewiele się dzieje w GPTR, Net-Zarabianie stawiając na uczciwe programy i rzeteleną informację nadal chce służyć pomocą nowicjuszom i zaawansowanym, którzy w GPTR upatrują możliwości podreperowania swoich finansów.