Polecane

sejfik.com

EMO

EMO

EMO Corporation - Electronic Money Orders Corporation, wirtualny system płatności, następny internetowy bank.
Na rynku internetowym istnieje od trzech lat, ale w polskim get-paidzie do niedawna mało znany i popularny. Jest bankiem anty-anonimowym, a w tym światku wiele osób woli zachować anonimowość. Jednak jest coraz więcej entuzjastów tego systemu płatności, warto więc o nim wspomnieć.
Jest to bank amerykański odwołujący się do prawa federalnego USA.

W EMO są dwa rodzaje kont. Osobiste (indywidualne) i biznesowe.
Biznesowe konto może założyć tylko osoba pełnoletnia a do jego założenia niezbędnym jest złożenie dokumentów osobistych i dokumentów firmy.

Założenie i uaktywnienie konta odbywa się w kilku etapach.

  • Aktywacja rachunku: Po wstępnym wypełnieniu formularza rejestracyjnego na podany adres e-mailowy przychodzi od EMO email z linkiem aktywacyjnym.
  • Weryfikacja rachunku: Następuje poprzez przesłanie drogą elektroniczną zeskanowanych dokumentów tożsamości oraz imiennego rachunku zaliczanego do formy autoryzacji. Może to być np. paszport, prawo jazdy, rachunek za energię elektryczną, gaz lub jakiś zakup, ale nie starszy niż sprzed dwóch miesięcy.
  • Aktywacja EMO: Basic, Bank Account i Credit Card, z czego dla Polaków dostępne są dwie opcje, Basic i Credit Card. Opcja Bank Accout jest dla posiadaczy kont w amerykańskich bankach.

Dokumenty do weryfikacji przesyła się z opcji Verification - po zaznaczeniu Basic. Znajduje się tam odpowiedni formularz, w którym należy wskazać położenie skanów na dysku, by zostały one wczytywane do bazy EMO. Po weryfikacji otrzymuje się jej potwierdzenie.

Jednym ze sposobów zabezpieczeń przed przed włamaniem na konto jest EMO's SecureCard. Prostokątna karta z bokami opisanymi literami od A do J i cyframi od 1 do 5 którą należy sobie wydrukować.

Przy logowaniu należy w okienku wpisywać cztery losowo wybrane znaki z tej karty, zasada odszukania ich na karcie jak w szachach lub krzyżówce.

Wycofanie środków z EMO dostępne dla Polaków:

EMO to e-Currency Automated Exchange Fees* are:

  • EMO to e-Bullion: 3.00% ($5min)
  • EMO to e-gold: 4.00% ($5min

Opłaty manipulacyjne i wysokość prowizji w dziale General Schedule Fee.

W EMO nie ma systemu referencyjnego.
Do pełnej funkcjonalności konta konieczne jest zainstalowanie wstawki do przeglądarki, Macromedia Flash Player wersja 7. iks albo nowsza (do pobrania na stronie EMO)

Info

9 marca 2006 zawieszono działalność EMO

EMO

Prokurator generalny Texas wstrzymał działalność EMO - sieciowego procesora płatności.
Zarząd EMO Todd L. Tredeau, Tracey Jones i Nancy C. Humphries nie potrafi się rozliczyć z braku 2,4 milionów gotówki powierzonej im przez klientów.
Postępowanie sądowe w sprawie upadłości banku trwa.