Polecane

clixsense.com

Ankiety - FAQ

Ankiety - FAQ

Co to są i czemu służą ankietyi?

Ankiety to jedno z narzędzi w badaniach rynkowych i marketingowych.
Jest to proces gromadzenia informacji poprzez analizę zjawisk i procesów rynkowych bieżących i przetwarzania ich w celu prognozowania przyszłych.

Ankiety - czy warto?

Zdecydowanie warto. W ClixSense zarabia się klikając w reklamy, ale ich ilość i wartość nie jest duża. Uzbieranie minimum do wyplaty trwa długo, a zarobek z kilku ankiet pozwala osiagnąć je szybciej.

Na czym polega zarabianie na ankietach?

Na wypełnieniu kwestionariusza z pytaniami. Odpowiada się na nie wpisując własną odpowiedź, lub wybierając i zaznaczając jedną z kilku gotowych. Za wypełnienie ankiety otrzymuje się wynagrodzenie w gotówce lub w punktach.

Nie znam zbyt dobrze języka angielskiego, czy w takim przypadku mogę wypełniać ankiety?

Tak, ankiety w co najmniej 90% są w języku polskim, aczkolwiek czasem pytania są tłumaczone przez translator, to nietrudno je zrozumieć.

Czy to Clixsense tworzy i wysyła ankiety?

Nie, ClixSense nie tworzy ankiet i nie ma wpływu na ich ilość i jakość. Jest tylko pośrednikiem pomiędzy nami a platformami ankieterskimi.

Gdzie znajdę ankiety w ClixSense?

W sekcji Surveys. Aktualnie znajdują się tam panele trzech platform badawczych realizujących usługi z zakresu badań rynku i opinii publicznej.
Są to OpinionWorld, YourSurvey i Cint.
Za ich pośrednictwem trafiają też ankiety z firm, które nie mają swoich paneli w ClixSense, np. z Global Test Market, z Toluny, Samplicio, iPoll i innych.
Ankiety można też znaleźć w sekcji Offers. W TrialPays pojawiają się ankiety firm Opinion Surveys, Samplicio, YourSurvey i SSI, której ankiety pojawiają się też w TokenAds i innych ofertach.

Jak mam zacząć?

Zacznij od stworzenia własnego profilu, czyli od wypelnienia ankiety personalnej. Znajdziesz ją w zakładce Surveys pod przyciskiem SURVEYS PROFILE. Na podstawie podanych informacji zostaniesz zaszeregowany do różnych grup docelowych, do których kierowane są ankiety.

Co to jest grupa docelowa?

Grupa docelowa to lista osób spełniających określone kryteria.
Pod uwagę brane są różne czynniki.
Wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania, stan cywilny, liczba dzieci, dochód, zatrudnienie, jego konkretny sektor, stan zdrowia, posiadania, zainteresowania i hobby, styl życia, rasa, religia, zapatrywania polityczne itp.

Jak często pojawiają się ankiety i czy można coś zrobić by było ich więcej?

Ankiety pojawiają się wtedy, gdy firmy sondują rynek pod kątem nowych produktów i usług, lub wprowadzania jakichś zmian. Wtedy zlecają rozpoznanie rynku i zebranie opinii, lub zainteresowani są np. wstępną oceną przyszłej kampanii reklamowej albo prognozują popyt na produkt czy usługę. Na ilość ankiet i czas emisji nie mamy wpływu.

Czy ankiety ukazują się w sposob systematyczny, np. określone dni, godziny?

Nie ma reguł. Zdarza się, że i przez tydzień lub kilka można nie załapać się do żadnej, a póŸniej w przeciągu dwóch-trzech dni mieć po kilka dziennie.
Był czas, że sporo ankiet było w drugiej połowie tygodnia, ostatnio więcej jest na początku, rzadko trafiają się w weekendy.

Skąd mam wiedzieć, że są jakieś ankiety do wypełnienia?

Jeżeli zainstalujesz Toolbar Clixsense i ClixAddon, te aplikacje powiadomią Cię wyświetlając cyferkę w kolorowym prostokącie, lub dźwiekiem, gdy ustawisz taką opcję. Czasem otrzymasz też powiadomienie e-mailem od ClixSense. Rzadko, może raz, może kilka razy w miesiącu.
Jednak zanim odbierzesz pocztę, często limit ankiet jest wyczerpany.
O ile jesteś online, lepiej nie czekać na cyferkę w napisie Surveys albo info na maila, tylko samemu co pewien czas sprawdzać.
Warto tez czytać forum ClixSense, w polskim dziale na wątku o ankietach użytkownicy często wpisują, skšd i jakie aktualnie ankiety dostają.

Czego dotyczą tematy ankiet? Czy są trudne?

Nie, przeważnie są jasno i czytelnie skonstruowane i łatwe w wypełnieniu.
Dotyczą niemal wszystkich dziedzin życia pod kątem kupowanych produktów i usług.
A wiec żywność, artykuły i usługi elektroniczne, operatorzy sieci, internetowe sklepy i sieciówki, odzież, obuwie, moda, kosmetyki, zdrowie, sport, samochody, wczasy, linie lotnicze i rejsy, alkohol, używki, oszczędności i inwestycje, emerytury, ubezpieczenia itd.
Tematyka ankiet jest różnorodna, ale zdarza się, że równolegle, lub w krótkim odstępie czasu u kilku ankieterów są ankiety na ten sam temat i niemal identycznej treści.
Bywa tak, gdy zleceniodawca zleca ankietę kilku platformom.
Wtedy po pytaniach weryfikacyjnych otrzymujemy informację, że nie spełniamy kryteriów grupy, lub że wyczerpał się limit respondentów i nasz udział zostaje odrzucony.
O ile ankiety są dostępne, można wypelnić je wszystkie.
W takim przypadku trzeba być świadomym, że za każdą możemy otrzymać inne wynagrodzenie, a różnica może wynosić nawet kilkadziesiąt centów.

Od czego zależy ilość dostępnych dla mnie ankiet?

Od różnych czynników.
Od kraju, w którym mieszkasz.
Czy dużo czasu spędzasz w internecie i regularnie sprawdzasz panele ankieterów.
Czy zainstalowałeś Toolbar i ClixAddon by zawiadamiały Cię o nowych reklamach i ankietach.
Od refleksu, bo liczba userów przy komputerach jest większa, niż ankiet i ktoś o ułamek sekundy wcześniej kliknął, a przewidywana pula respondentów wlaśnie się wyczerpała.
Od tego, czy nie uczestniczysz bezpośrednio w programie ankietera, np. Toluna, Global Test Market lub inne i ich ankietę już wypełniłeś gdzie indziej.
A głównie od tego, w jakiej grupie docelowej się znajdujesz i czy ta właśnie pasuje aktualnemu zleceniodawcy.

Czy to znaczy, że trzeba dopasować swój profil do wielu grup docelowych?

Ankiety kierowane są do konkretnego targetu, wszystko tu może mieć znaczenie, ale najlepiej trzymać się faktów.
Wypełniając ankietę profilową trzeba pamiętać, że niektórych danych zmienić się już nie da, a pozostałe można raz na jakiś czas, np. dwa miesiace.
Trzeba też zwrócić uwagę, by wprowadzane dane były spójne i logiczne, bo zaznaczenie, że jest się 19-letnim bezrobotnym kawalerem, a jednocześnie głową rodziny ze stałymi zarobkami i ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym zdyskwalifikuje Cię jako wiarygodnego respondenta.
Przekłamanie informacji lub zmiana ich w profilu pozwoli Ci załapać się na jakąś ankietę, a do innej znów nie pozwoli Ci się zakwalifikować, bo nikt nie jest omnibusem.
Tematy ankiet są z różnych dziedzin. Przykładowo o pieluchy, odżywki i ubranka dla dzieci, kosmetyki czy środki do higieny intymnej pyta się raczej kobiety, o sprawy techniczne, inwestycje finansowe, ubezpieczenia i motoryzację głównie facetów, o muzykę, sprzęt, gry wideo, ściąganie plików młodzież, o smartfony i młodzież i dorosłych, którzy prowadzą firmy i mobilny kontakt im niezbędny. O zabawki, przybory szkolne najchętniej rodziców, a o urlopy, zwłaszcza zagraniczne ludzi pracujących i mających nienajgorsze zarobki.
Przykładowo - ankieter szuka respondentów z kilku konkretnych miast.
Jeśli podasz Kraków, a mieszkasz w Koziej Wólce, to nie będziesz znał miasta lub specyfiki życia miejskiego i albo polegniesz na którymś pytaniu, albo dasz wyssane z palca odpowiedzi i będziesz nieuczciwy w stosunku do zleceniodawcy ankietera.
Czy warto za te kilkadziesiąt centów?

Zarejestrowałem się wcześniej w Toluna, Global Test Market i innych, czy lepiej zlikwidować tam konta?

Zdarza się, że po odebraniu powiadomienia na maila o ankiecie, wypełnisz jakąś ankietę w którymś z tych serwisów, a na forum ClixSense czytasz powiadomienia userów o treści ankiety i okazuje się, że właśnie tę ankietę wypełniłeś wcześniej bezpośrednio w GlobalTestMarket, Toluna czy gdzie indziej.
Więc w Clixsense już jej nie wypełnisz i żałujesz.
Ale z kasowaniem kont w GlobalTestMarket, Toluna i innych lepiej się nie spieszyć i przemyśleć co się opłaci.
Fakt, ankiety bezpośrednio w tych serwisach są mniej płatne, ale nie wszystkie trafiają do ClixSense, więc jednak trochę i tam można zarobić, tyle, że rozłoży się to na czas dłuższy.
Poza tym trzeba się liczyć z tym, że jakaś firma ankieterska wycofa się ze współpracy z ClixSense, lub ClixSense z niej zrezygnuje. Wtedy można pożałować, że się konto skasowało.
W kwestii opłacalności - w ClixSense jest większa.
Kilkadziesiąt centów w gotówce, a nie w punktach, dopisywane jest od razu do konta, w połączeniu z ankietami innych serwisów i zarobkami z klikania i ewentualnie taskami dużo szybciej się osiąga minimum i szybko wypłaca.
Bezpośrednio u ankieterów trzeba uzbierać określoną i wcale nie małą ilość punktów, a po wymianie i zleceniu wypłaty czeka się długo.

Kiedy i w jaki sposób otrzymam wynagrodzenie za wypełnienie ankiety?

Jeżeli ankieta została prawidłowo wypełniona i zaakceptowana, po jej zakończeniu ukazuje się plansza gratulacyjna.
Zapłata za ankietę dopisywana jest do konta niemal natychmiast, za wyjątkiem ankiet z platformy CINT, gdzie czasem trwa to kilka a niekiedy nawet kilkadziesiąt minut.

Nie dostaję powiadomień o ankietach.

Być może to kwestia nie wypełnienia kwestionariusza profilowego lub brak zaznaczeń w preferencjach.
Sprawdź w sekcji Surveys, czy masz wypełnioną ankietę profilową [Surveys Profile] i czy na jej końcu zatwierdziłeś zapoznanie się z zasadami i ich akceptację. Wypełnij też dane profilowe Toluny, a klikając w przycisk PREFERENZ otwórz okno i zaznacz wszystkie opcje.

Wypełniłem ankietę, ale nie pokazała mi się plansza gratulacyjna i nie zaplacono mi za ankietę.

Brak planszy gratulacyjnej po zakończeniu ankiety to sygnal, że ankieta nie została zaakceptowana, mimo prawidlowego wypełnienia nie zdążyłeś załapać się do grupy respondentów, albo w ankiecie jest jakiś błąd.
Zdarza się też, że w czasie wypełniania ankiety występuje brak połączenia z serwerem, ankieta się zawiesza, albo ostatnia odpowiedź nie zostaje zapisana.

Na wypelnienie ankiety poświęciłem sporo czasu, a wynagrodzenia nie mam. Co można zrobić?.

Można próbować cofnąć lub odświeżać stronę z nadzieją, że połączenie zostanie przywrócone.
Warto wcześniej skopiować i zapisać sobie link oraz wykonać screen z ostatnio otwartej strony ankiety.
Można reklamować ankietę pisząc (po angielsku) ticket do admina ClixSense, ale do reklamacji trzeba dołączyć screeny, by uwiarygodnić reklamację.
Do niektórych ankiet nie da się już wrócić, ale niektóre da się kontynuować później po wejściu przez zapisany link, lub korzystając z linka w historii przeglądania zapisanego w przeglądarce.

Zdecydowałem się i chcę zarabiać w CklixSense. Jak się zrejestrować?

Możesz to zrobić klikając w poniższy baner.
Będzie mi bardzo miło zobaczyć Cię wśród osób poleconych :)

Link do zapisu

Zapisz się do ClixSense

ClixSense