Polecane

PustaMiska - akcja charytatywna

Surfbary i On-line

Surfowanie

Sposób zarabiania podczas pacy na komputerze, wymagający więcej lub mniej uwagi zarabiającego, ale jego stałej obecności w sieci.
Systemy oferujące tę usługę płacą za odbiór reklam ukazujących się w oknie przeglądarki.
Surfowanie w części z nich ograniczone jest limitem. Wynagrodzenie pieniężne lub punktowe naliczane jest od ilości odebranych reklam. Za uzyskane kredyty można w nich reklamować wybraną przez siebie stronę, pod warunkiem, ze nie zawiera pop-up'ów.
Część z systemów wymaga inwestycji własnych funduszy i upgradowania konta za gotówkę lub ze środków zgromadzonych już na koncie. Upgradowanie zwiększa użytkownikowi stan konta, od którego naliczany jest dzienny procent zarobku.
Inwestycje takie aczkolwiek mocno ryzykowne w przypadku niewypłacalności systemu, (opierają się na ponzi-scheme) pozwalają teoretycznie zarabiać więcej.
Jeśli chce się jednak zarabiać w ten sposób i zaryzykować ewentualną utratę pieniędzy, na początek należy przeznaczoną na to gotówkę rozdzielić na kilka surfów, których opinia pozwala wnioskować o ich długoterminowym istnieniu.
W przypadku niewypłacalności któregoś, zawsze pozostaje nadzieja wyrównania strat poprzez zarobek w innym. Niełatwo na takie trafić, żywot tych systemów jest zazwyczaj krótki.
W większości tych systemów funkcjonuje sieć poleconych, a Polacy nie mają w nich ograniczeń w członkostwie.

Systemy te w zależności od warunków można podzielić na:

  • SurfBar - przeglądanie reklam w zainstalowanym pluginie, zwykle w postaci niewielkiego i niekłopotliwego bannerka przy skraju ekranu monitora, w którego okienku automatycznie wyświetlają się reklamy.
  • ManualSurf - przeglądanie reklam w rotatorze przez określony czas, zwykle kilkadziesiąt sekund i ręczne przejście do następnej przez kiknięcie buttona lub wpisanie numerka.
  • AutomaticSurf - przeglądanie reklam zmieniających się automatycznie