Praca zdalna

Praca zdalna

Praca zdalna

Praca zdalna online – co to jest? Na jakie oferty może liczyć osoba pracująca zdalnie z domu? Odpowiedzmy na te kluczowe kwestie.

Zarabianie pieniędzy w internecie — niezależnie i na własny rachunek jest marzeniem wielu osób. Jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla pracy na etacie i daje też wiele możliwości.

Najczęstszą obawą związaną z przejściem na takie zatrudnienie są zarobki i to czy będziemy mogli zarobić w sieci porównanie sumy do etatowej pensji.

W tym tekście przedstawiamy najpopularniejsze sposoby zarabiania w internecie, które pozwolą utrzymać się z tego zajęcia oraz zarabiać poważne sumy.

Copywriting

Pierwszym sposobem na zarabianie w sieci oraz regularnie utrzymywanie się jest praca jako copywriter.

Jest to osoba, która zajmuje się pisaniem i tworzeniem treści, które są następnie kupowane przez klientów i umieszczane w sieci.

Obecnie istnieje wiele portali, na których znajdziemy gotowe zlecenia na teksty. Teksty możemy również pisać samodzielnie i sprzedawać lub nawiązywać bezpośrednią współpracę z redakcjami, portalami itp.

Zostanie copywriterem nie jest trudne, o ile posiadamy lekkie pióro, lubimy pisać i zajęcie takie nie będzie stanowiło dla nas problemu.

Najlepszym sposobem na “wejście w branżę” jest samodzielne wykonanie pierwszego kroku i rozpięcie pisania.

W sieci istnieje wiele zleceń na różnego typu teksty pod względem tematyki oraz jakości.

Możemy zatem wybierać teksty mało wymagające — o niższej stawce, a wraz z biegiem czasu nauczyć się podejmować trudniejszych zleceń.

Zapotrzebowania na różnego rodzaju teksty jest bardzo duże.

Ceny za 1000 znaków, czyli ok. kilku-kilkunastu zdań rozpoczynają się od kilku złotych przy tekstach niskiej jakości, a kończą nawet na kilkunastu — kilkudziesięciu złotych za teksty specjalistyczne.

Przeciętny tekst o długości 3 tys. znaków może dać nam zarobek rzędu kilkunastu złotych.

Banki Zdjęć, fotografowanie i grafika

Kolejnym sposobem na pracę zdalną w internecie jest fotografowanie i sprzedawanie zdjęć.

W sieci istnieje wiele stocków, czyli banków zdjęć, w których jako autorzy fotografii możemy wgrywać zdjęcia i je sprzedawać.

Banki te to globalne serwisy sprzedające zdjęcia na całym świecie. Działają legalnie, a my płacimy podatek za uzyskany dochód.

Największym plusem tego typu banków jest fakt, że raz zrobiona i wgrana fotografia może być sprzedawana wielokrotnie.

Cena jednej sprzedaży może wynieść nawet kilka złotych. Zdjęcia możemy sprzedawać też z pełnym przekazaniem praw np. za kilkadziesiąt dolarów.

Najpopularniejsze serwisy w sieci tego typu to Shutterstock, Adobe Stock Czy Dreamstime.

Jeśli chcemy zajmować się fotografią, możemy również samodzielnie wyszukiwać zlecenia w sieci np. na grupach w social mediach czy współpracować z firmami bezpośrednio znajdując je na portalach dla freelancerów.

W sieci istnieje duży popyt na usługi graficzne oraz fotograficzne, więc nie powinniśmy mieć problemu z zarabianiem w ten sposób.

Więcej o zarabianiu na zdjęciach przeczytasz również w artykule na stronie: https://eduzarabianie.pl/jak-zarabiac-na-fotografii/

Praca zdalna z domu

Praca zdalna – sklep internetowy

Sklep internetowy to bardzo dobry pomysł na zarabianie w sieci dla osób mających “żyłkę handlowca”.

Obecnie wiele osób robi zakupy w sieci. Dzięki dużemu popytowi możemy działać praktycznie w każdej kategorii.

Samo założenie sklepu internetowego może być kosztem od kilkuset złotych do kilku tysięcy, w zależności na jaką skalę chcemy działać.

Przy najtańszej opcji wystarczy założyć sklepy internetowe na platformach sprzedażowych oraz rozpocząć sprzedaż.

Możemy również założyć dedykowany e-sklep na własnej stronie oraz promować się w social mediach, Google Ads czy poprzez marketing szeptany.

Sprzedawać w internecie możemy różnorodne przedmioty a branża, w jakiej będziemy działali, zależy tylko od nas i naszych możliwości.

Początkowo możemy sprzedawać produkty małe i niskiej wartości, dzięki czemu nie będziemy potrzebowali miejsca magazynowego oraz dużego wkładu finansowego.

Możemy również zająć się dropshippingiem, czyli sprzedawaniem przedmiotów bez ich fizycznego posiadania, następnie zamawiając je bezpośrednio w hurtowni z dostawą do klienta.

Praca zdalna jako wirtualna asystentka

Bardzo ciekawym zajęciem, które pozwala zarabiać w internecie, jest zostanie wirtualną asystentką lub asystentem.

Profesja staje się coraz bardziej popularna, a na Zachodzie wiele firm z powodzeniem współpracuje zdanie z asystentami.

Ten sposób zarobku polega na świadczeniu usług asystenckich online. Wirtualna asystentka zajmuje się drobnymi sprawami, które można wykonać internetowo.

Będzie to np. układane kalendarza, wysyłanie e-maili, tworzenie dokumentacji itp. Osoby pracujące w ten sposób pomagają swoim zleceniodawcom internetowo.

Godzina pracy wirtualnych asystentów może być warta nawet kilkadziesiąt złotych. Działać w ten sposób możemy ogłaszając się na portalach dla freelancerów czy promując własne usługi w sieci.

Blog i zostanie influencerem

Sposobem, który pozwala zarabiać realne i duże pieniądze w internecie, jest prowadzenie własnego bloga, kanału na YT czy serwisu www.

Sposób ten wymaga jednak zostania osobą sławną — rozpoznawalną lub wypromowania swojego kanału.

Zarabianie na prowadzeniu bloga polega na zdobywaniu jak największej liczby odbiorców, a następnie monetyzacji popularności.

Możemy robić to, umieszczając odpłatnie teksty sponsorowane, materiały promocyjne, zamieszczając reklamy na swoim serwisie czy prowadząc afiliację na swoim kanale.

Im więcej osób będzie oglądało nasz kanał lub odwiedzało serwis, tym więcej pieniędzy zarobimy.

Publikacja tematyczna może dać nam zarobek w postaci kilkunastu — kilkudziesięciu złotych.

Skorzystanie przez widza z linku afiliacyjnego kilkadziesiąt, a kliknięcie w reklamę znajdującą się na naszym blogu — kilkadziesiąt groszy — kilka złotych.

Prowadzenie bloga lub kanału jest idealnym uzupełnieniem innej pracy w sieci, lub pracy tradycyjnej.

Praca zdalna – alternatywy

Jeszcze innym pomysłem na pracę zdalną jest wypełnianie ankiet za pieniądze oraz klikanie / oglądanie reklam.

Te metody nie są co prawda tak dochodowe, jak wcześniej omówione, ale mogą być dobrą opcją dla osób, które dopiero zaczynają zarabiać w internecie.

Spis sprawdzonych firm ankietowych, można sprawdzić na stronie – https://zarabianiewdomu.com/ankiety-online/

Warto pamiętać, że pod pojęciem pracy zdalnej kryje się tak naprawdę mnóstwo pojęć i pomysłów na zarabianie. Telepraca to często również prowadzenie własnej firmy /działalności.

Powodzenie każdego interesu zależy od wielu czynników, jednak zazwyczaj kluczowym jest sam pomysł na biznes. Mnóstwo inspiracji można znaleźć na stronie – https://jak-zarabiac.com/pomysl-na-biznes-i-wlasna-firme/